روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه ای در لاسیریا ؛ اتصال هنرمندانه ی معماری و طبیعت

خانه ای در لاسیریا
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 21 بهمن 1400تعداد بازدید : 275 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه ای در لاسیریا، در حومه ی آماگا، یکی از شهرهای کشور کلمبیا (Colombia) ساخته شده است. این واحد مسکونی را می توان به عنوان یک خانه روستایی جمع و جور و مقرون به صرفه به شما معرفی کرد. از سوی دیگر، فناوری های به کار رفته در جریان طراحی و اجرای این پروژه، می توانند ساختار خانه را به سادگی با طبیعت کوهستانی اطرافش پیوند دهند. به علاوه، مشکلات مربوط به تامین انرژی هم به طرز شگفت انگیزی برطرف شده اند. خانه ای در لاسیریا، حدوداً 157 متر مربع مساحت دارد و توسط تیمی از معماران کمپانی معماری Plan:b طراحی شده است. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های زبان معماری این خانه ی جذاب و منحصر به فرد آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

خانه ای در لاسیریا

خانه ای در لاسیریا
خانه ای در لاسیریا

خانه ای در لاسیریا

 

آشنایی با موقعیت و ساختار خانه ای در لاسیریا

خانه ای در لاسیریا توسط حجم بزرگی از جنگل های بومی احاطه شده است. اما جالب است بدانید که این درختان سرسبز و سر به فلک کشیده می توانند از مسیر تراس خانه، ارتباط بصری محکمی را با فضاهای داخلی برقرار نمایند. بگذارید ساده تر بگوییم. فضاهای اجتماعی و خانوادگی عمارت لاسیریا  در جبهه ی شمالی سایت پروژه و دقیقا رو به قلب جنگل های وسیع آماگا جانمایی شده اند. این وضعیت را شاید بتوان موهبتی جاودانه برای ساکنین خانه دانست.

خانه ای در لاسیریا

خانه ای در لاسیریا
موقعیت خانه لاسیریا

خانه ای در لاسیریا

 

آشنایی با عناصر و فضاهای جانمایی شده در خانه ای در لاسیریا

از میان مهم ترین عناصر و فضاهای جانمایی شده در این خانه، می توان به یک استخر اشاره کرد. این استخر هم درست مثل سایر فضاها، رو به جنگل های بیکران کلمبیا دارد. اما، تنها ستاره ی درخشان سایت این پروژه نیست. اگر بخواهیم مهم ترین فضاهای پروژه را برای شما لیست کنیم، باید به باغ های عقبی، باغ کوچک نخل، پارکینگ، پاسیوها، تراس و آلاچیق خانه اشاره نماییم. توالی این فضاها به زبان معماری خانه پویایی شگفت انگیزی بخشیده اند. به کمک آن ها، هم فضاهایی درونگرا در عمارت شکل گرفته است و هم فضاهایی برونگرا. پس این خانه می تواند پاسخگوی طیف متنوعی از نیازها باشد.

خانه ای در لاسیریا

خانه ای در لاسیریا
فضاهای  لاسیریا

خانه ای در لاسیریا

 

آشنایی با فضاهای اجتماعی و خانوادگی خانه ای در لاسیریا

فضاهای اجتماعی و خانوادگی این خانه، پلانی باز و آزاد دارند. در واقع، آن ها را می توان به عنوان فضاهای باز و بدون محافظ هم به شما معرفی کرد. اگرچه، در آشپزخانه ی این عمارت یک در چوبی و کشویی بزرگ چانمایی شده است. به علاوه، در بین اتاق غذاخوری و پاسیو هم یک در کشویی جای گرفته است که می تواند به شکل گرفتن یک فضای خصوصی و ایزوله کمک کند.

خانه ای در لاسیریا
پلان

 

خانه ای در لاسیریا
مقطع

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565