پرش به محتوا
خانه Laal Kothi

خانه Laal Kothi ؛ پرچمدار معماری معاصر اما به رنگ خاک

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Laal Kothi در هندوستان (India) ساخته شده است. اگر دقیق ترش را بخواهید، در دوناپائولا (Dona Paula)، یکی از روستاهای زیبا و گرمسیری این کشور رنگارنگ! در سایت پروژه، جز یک درخت انبه ی بزرگ و کهنسال، چیز خاصی به چشم نمی خورد. البته، این ماجرا برای تیم معماران شرکت طراحی MSS چندان هم ناراحت کننده نبود! چرا که می توانستند با فراغ بال و بدون هیچ مزاحمتی، هر طرحی را که در سر دارند، عملی کنند. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای مهم ترین جزئیات پروژه طراحی و اجرای خانه Laal Kothi خواهیم برد. پس لطفا تا انتهای این سفر کوتاه، با ما همراه باشید.

خانه Laal Kothi

خانه Laal Kothi
خانه Laal Kothi

 

ساختار فضایی خانه Laal Kothi

کمی پیش تر، به درخت انبه ی بزرگی که در میانه ی سایت پروژه جا خوش کرده است، اشاره کردیم. این درخت به بزرگترین منبع الهام تیم معماران MSS تبدیل شد. آن ها از سرسبزی و طراوت درخت برای پروراندن ایده های معمارانه ی خود استفاده کردند. Laal Kothi در دو طبقه طراحی شده است. طبقه ی بالایی، اتاق نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه را در بر می گیرد. در طبقه ی همکف هم، اتاق های خواب و مطالعه ی خانه جانمایی شده اند. یکی از جذاب ترین ویژگی های طبقه ی بالایی عمارت، چشم اندازی است به سوی مناظر بکر و دیدنی روستا!

خانه Laal Kothi

خانه Laal Kothi
فضاهای داخلی اقامتگاه Laal Kothi

خانه Laal Kothi

 

جالب است بدانید که اتاق های نشیمن و غذاخوری این خانه، سقفی چوبی دارند. سقف چوبی عمارت، در کنار خرپاهای فولادی و پنجره های طویل، می توانند مرز بین فضاهای داخلی و خارجی Laal Kothi را کمرنگ کنند. از سوی دیگر، یک ایوان گسترده در ضلع جنوبی ساختمان قرار گرفته است. این ایوان، شما را به تماشای رودخانه ای که از کنار روستا گذر می کند، مهمان خواهد کرد! در طبقه ی همکف Laal Kothi هم سه اتاق خواب اختصاصی و یک اتاق مطالعه به چشم می خورد.

خانه Laal Kothi

خانه Laal Kothi
آشپزخانه Laal Kothi

 

پالت متریال پروژه Laal Kothi

رنگ غالب این خانه، قرمز خاکی است! این رنگ به کرات در دیوارها و حتی کفپوش‌ های خانه تکرار شده است. به همین دلیل، می توان ادعا کرد که Laal Kothi نه فقط در ساختار که در ظاهر هم ارتباطی تنگاتنگ و پیوسته با فضای روستایی دارد. البته، بد نیست بدانید که جز رنگ خاکی، متریال بتن و چوب هم نقش سازنده ای در سازماندهی فضاهای این خانه ایفا می کنند.

خانه Laal Kothi
پلان

 

خانه Laal Kothi
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.