پرش به محتوا
برج Lie Sang Bong

برج Lie Sang Bong ؛ پاتوقی مدرن برای عاشقان صنعت مد

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : Lie Sang Bong نام یکی از برجسته ترین طراحان مد کشور کشوره کره جنوبی (South Korea) است. او در آثار هنری خود، سبک های معاصر را با زیبایی های سنتی کشور کره تلفیق می کند. کارهای این هنرمند، به دلیل ریشه ای که در زبان کره ای دارند، هانگول نامیده می شوند. این همان نامی است که کره ای ها بر خط و زبان خود نهاده اند. از سوی دیگر، لی سانگ بونگ، علاقه ی زیادی به معماری دارد. او در سخنرانی های خود تاکید می کند که مد معماری است و معماری، مد است. در همین راستا، چندی پیش، شرکت معماری UnSangDong، دست به طراحی برجی منحصر به فرد زد. این برج Lie Sang Bong نام دارد و در شهر سئول (Seoul) واقع شده است. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های برج Lie Sang Bong آشنا خواهیم کرد.

برج Lie Sang Bong

برج Lie Sang Bong
برج Lie Sang Bong

 

اهداف پروژه طراحی برج Lie Sang Bong

تیم معماران پروژه طراحی و اجرای Lie Sang Bong، اهداف و اولویت های روشن و مشخصی داشتند! آن ها می گویند به دنبال طرحی بوده اند که شهر شلوغ سئول و طبیعت آرامش بخش اطرافش را به هم متصل کند. در حقیقت، آن ها می خواستند ساختمانی را طراحی کنند که تاریخ و آینده را به هم پیوند بزند! علاوه بر این، به دنبال بهره برداری از مناظر و چشم اندازهای طبیعی شهر سئول هم بودند. به همین دلیل، یکی از تاریخی ترین نقاشی های کره را الهام بخش خود قرار دادند. نقاشی ای متعلق به سال 1447 و سلسله ی چوسون!

برج Lie Sang Bong

برج Lie Sang Bong
فضاهای داخلی Lie Sang Bong

 

ساختار برج Lie Sang Bong

Lie Sang Bong در یکی از شیک ترین خیابان های سئول قرار دارد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این ساختمان 5007 مترمربعی، به روزترین و پرطرفدارترین برندهای مد جهانی را در خود جای داده است. اما تیم معماران هم درست مثل Lie Sang Bong، از یادآوری المان های سنتی کشور کره غافل نشدند. در واقع، این برج همچون شاهکارهای این هنرمند جهانی، تلفیقی است از معماری معاصر و یادگارهای فرهنگی کشور کره!

برج Lie Sang Bong

برج Lie Sang Bong
نمایی متفاوت از Lie Sang Bong

برج Lie Sang Bong

 

زبان معماری برج Lie Sang Bong

اما بگذارید که نگاهی بیندازیم به زبان معماری این برج باشکوه! خطوط و فرم های به کار رفته در Lie Sang Bong، برگرفته از اصول مدرنیسم هستند. نمای منحنی و قاب دار ساختمان، توانسته است شکاف هایی مبهم و رازآلود را ایجاد کند. شاید در نگاه اول، تصور کنید که این ها، فضاهایی خالی هستند. اما اینگونه نیست! برج Lie Sang Bong فرصت تولد و ظهور هر فضایی را فرااهم خواهد کرد. چرا که تیم معماران می خواستند بر فانی بودن جهان تاکید کنند. از سوی دیگر، در این برج مدرن، هم فضاهای اداری جانمایی شده است و هم نمایشگاه و اقامتگاه های موقت. به علاوه، دو طبقه ی آخر آن به فضای کار و نمایشگاه اختصاصی Lie Sang Bong معروف تبدیل شده است.

برج Lie Sang Bong

برج Lie Sang Bong
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *