پرش به محتوا
ساختمان تجاری Lonsdale Avenue

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue ؛ نماد معماری پایدار در ونکوور شمالی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ساختمان تجاری Lonsdale Avenue   در ونکوور شمالی، یکی از معروف ترین مناطق کشور کانادا (Canada) ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این داستان از یک ملک قدیمی، متعلق به سه نسل از یک خانواده ی محلی آغاز شد. آنها تصمیم گرفتند که روند فرسایش و نابودی میراثشان را متوقف نمایند و از آن، سرمایه ای برای شهرشان بسازند. پس به تیمی از معماران کمپانی معماری Hemsworth مراجعه کردند. این معماران خلاق و خوش فکر نیز، ساختمان تجاری Lonsdale Avenue را با مساحتی در حدود 706 مترمربع، به ونکوور شمالی هدیه کردند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی ساختمان تجاری Lonsdale Avenue مهمان کنیم. با ما همراه باشید.

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue
ساختمان Lonsdale Avenue

 

ویژگی های کلی ساختمان Lonsdale Avenue

تیم معماران و کارفرمایان پروژه طراحی و اجرای ساختمان تجاری Lonsdale Avenue یک فصل مشترک داشتند. هر دو، می خواستند که این ساختمان تجاری به معیار و پرچمداری برای پایداری در منطقه ونکوور شمالی تبدیل شود. اما این فصل مشترک، به مهم ترین چالش تیم معماران نیز تبدیل شد. می پرسید چرا؟ چون منطقه ی Lower Lonsdale، یعنی جایی که Lonsdale Avenue را در خود جای داده است، به سرعت در حال تغییر و رخت عوض کردن بود. یعنی هر روز، از هر گوشه اش، ساختمانی قد علم می کرد که می توانست به رقیبی قدر برای Lonsdale Avenue تبدیل شود.

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue
فضاهای داخلی ساختمان Lonsdale Avenue

 

پالت متریال ساختمان Lonsdale Avenue

پالت متریال پروژه Lonsdale Avenue ساده اما بسیار کاربردی است. بگذارید داستان شکل گیری پالت متریال این ساختمان تجاری را با شما در میان بگذاریم. ماجرا از این قرار است که معماران Hemsworth، به دنبال ارائه ی تفسیری معاصر از متریال آجر بودند. پس تصمیم گرفتند که آن را با متریال چوب ترکیب کنند. جاه طلبی های معماران خوش فکر این پروژه، به تولد ساختمانی آجری، تیره رنگ و صیقل یافته انجامید. Lonsdale Avenue، ساختمانی است با جذابیت های بصری فوق العاده بالا، که می تواند سال های سال، یکه تاز پهنه ی شهری پر جوش و خروش باشد.

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue
مراحل آماده سازی ساختمان Lonsdale Avenue

 

ساختار ساختمان تجاری Lonsdale Avenue

طبقه ی همکف ساختمان تجاری Lonsdale Avenue از نمایی شفاف و پلانی آزاد برخوردار است. جالب است بدانید که در این بخش از ساختمان، از پنجره های سه جداره و درهای کشویی استفاده شده است. از سوی دیگر، در این ساختمان از پانل های CLT به عنوان غشا و عایق بیرونی دیوارها نیز استاده شده است. به این ترتیب، می توان امیدوار بود که ساختمان در مقابل آتش سوزی های احتمالی نیز ایمن خواهد ماند.

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue
نمایی از ساختمان Lonsdale Avenue

 

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue
ارتفاع

 

ساختمان تجاری Lonsdale Avenue
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *