پرش به محتوا
آپارتمان Louveira

آپارتمان Louveira ؛ روایتی از یک بازطراحی هنرمندانه

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : آپارتمان Louveira، یک واحد مسکونی 140 متر مربعی است که در سال 1946، در سائوپائولو (Sao Paolo)، بزرگترین شهر کشور برزیل (Brazil)، ساخته شده است. در سال 2020 میلادی، تیمی از معماران کمپانی معماری Ana Sawaia کار بازسازی و بازطراحی این آپارتمان را برعهده گرفتند. آن ها استراتژی طراحی خود را بر مبنای احترام به سنت های معماری و اصول زیبایی شناسی ساختمان اصلی چیدند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین خصوصیات پروژه نوسازی و بازطراحی آپارتمان Louveira آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

آپارتمان Louveira

آپارتمان Louveira
آپارتمان Louveira

آپارتمان Louveira

تیم معماران این پروژه، به فضاهای داخلی آپارتمان Louveira یک دیوار بتنی جدید اضافه کردند. این دیوار 2.20 سانتی متر ارتفاع دارد و آشپزخانه را از اتاق نشیمن جدا می کند. اما نباید تصور کنید که پیچ و تاب دیوار، به مانعی برای برقراری ارتباط با فضاهای خارجی تبدیل شده است. هنوز هم می شود در اتاق نشیمن Louveira نشست و سرگرم تماشای مناظر زیبای دره Pacaembu شد. از سوی دیگر، تیم معماران، چارچوب پنجره های خانه را پس از تعمیر و بازسازی به رنگ خاکی درآوردند. همان رنگی که در نمای ساختمان هم به کار رفته است؛ اما پای خاکی را به فضاهای داخلی نکشاندند! در عوض، می توان مشاهده کرد که کف آشپزخانه ی این واحد مسکونی، با استفاده از کاشی هایی سبز رنگ پوشانده شده است.

آپارتمان Louveira

آپارتمان Louveira
فضاهای داخلی آپارتمان Louveira

آپارتمان Louveira

در بازطراحی فضاهای داخلی این آپارتمان، فضایی مختص به کار و مطالعه جانمایی شده است. این فضا همجوار با اتاق نشیمن خانه می باشد. مهم ترین مشخصه ی آن نیز قفسه هایی سفید رنگ و فلزی است که بر روی دیوار نصب شده اند. جالب است بدانید که ارتفاع این قفسه ها هم 2.20 سانتی متر می باشد. کمی آنسوتر، سرویس بهداشتی خانه به چشم می خورد. یعنی جایی که یک حمام، یک توالت و یک اتاق سونای خشک را در بر می گیرد.

آپارتمان Louveira

آپارتمان Louveira
نمایی از آپارتمان Louveira

آپارتمان Louveira

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که اتاق خواب و سرویس بهداشتی خانه با کمک یک کمد دیواری از هم جدا شده اند. این کمد به شیوه ای خاص و کاملا جادار طراحی شده است. پس می تواند نیاز به انباری را تا حد ممکن رفع نماید. اما رختشورخانه و آشپزخانه ی Louveira با استفاده از یک در شیشه ای – آهنی از هم جدا شده اند. جنس قاب این در، هم جنسِ متریالی است که در نمای خانه به کار رفته است.

آپارتمان Louveira
اسکیس سرویس بهداشتی
آپارتمان Louveira
ایزومتریک
آپارتمان Louveira
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.