پرش به محتوا
خانه Luanda

خانه Luanda ؛ مناسب برای هر کسی که در آن می زید

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Luanda در خوزه ایگناسیو (Jose Ignacio) یکی از استراحتگاه های لوکس کشور اروگوئه (Uruguay) ساخته شد. این خانه ی جذاب و منحصر به فرد، فقط 80 متر مربع مساحت دارد و توسط شرکت معماری Fabrica de casas طراحی و اجرا شده است. جالب است بدانید که دهکده ی خوزه ایگناسیو، در سال هایی نه چندان دور به عنوان یک دهکده ی ماهیگیری شناخته می شد. اما به مرور زمان، توجه علاقمندان به ماهیگیری، یوگا و موج سواری به این دهکده ی تایخی جلب شد. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی خانه Luanda آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

خانه Luanda
خانه Luanda

خانه Luanda

خانه Luanda

همانطور که می دانید، خانه Luanda مساحت زیادی ندارد! از سوی دیگر، مالک این خانه علاقه ی چندانی به کارهای ساختمانی و دردسرهای ناشی از ساخت و ساز نداشت. پس تیم معماران به دنبال یافتن راه حلی بودند که با کمترین میزان زحمت، بتواند بهترین چشم انداز را به ساکنین Luanda ارائه دهد.

خانه Luanda

خانه Luanda

خانه Luanda

این ساختمان مسکونی تماشایی و جذاب، از نظر موقعیت جغرافیایی هم منحصر به فرد و بی همتاست. بد نیست بدانید که این خانه در دامنه ی یکی از کوه های زیبا و سر به فلک کشیده ی اروگوئه واقع شده است. اگر به تصاویر منتشر شده از خانه نگاه کنید، Luanda را به مثابه یک جعبه ی چوبی به جا مانده در کوهستان، خواهید دید. این اقامتگاه مسکونی کوچک و جمع و جور، به بهترین شکل ممکن در طبیعت اطراف خود ادغام گشته است. و دست یافتن به فرمول این ترکیب جادویی، رسالت اصلی تیم معماران بود.

خانه Luanda
طراحی داخلی خانه

خانه Luanda

خانه Luanda

خانه Luanda

مهم ترین متریال به کار رفته در جریان ساخت خانه Luanda، متریال چوب است. البته چوب درخت لاپاچو؛ یکی از گونه های بومی اروگوئه! این ماده، نیاز چندانی به تعمیر و نگهداری ندارد. پس می توان با خیال راحت از آن در طراحی فضاهای مختلف بهره برد. علاوه بر این، تیم معماران با انتخاب این نوع از متریال، احترام و علاقه ی خود را به نمادهای بومی کشورشان نشان دادند.

خانه Luanda

خانه Luanda
موقعیت جغرافیایی Luanda

خانه Luanda

فضاهای داخلی اقامتگاه مسکونی Luanda هم در شمال و هم در جنوب سایت مستقر شده اند. به این ترتیب، ساکنین خانه می توانند در هر ساعت از شبانه روز با چشم اندازهای بکر و بی نظیر خوزه ایگناسیو در ارتباط باشند. فراموش نکنید که تبدیل خانه به بخشی از پیکر سبز طبیعت، اصلی ترین چالش تیم معماران بود.

خانه Luanda

 

خانه Luanda
سایت پلان

 

خانه Luanda
مقطع

 

خانه Luanda
ارتفاع

 

خانه Luanda
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *