خانه لوئیس دلفینو ؛ کاربرد پوشش گیاهی در تامین حریم خصوصی

خانه لوئیس دلفینو
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 13 تیر 1400تعداد بازدید : 350 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه لوئیس دلفینو در قلب یکی از شهرهای کوچک و زیبای برزیل (Brazil)، به نام فلوریانوپولیس (Florianopolis) ساخته شده است. این خانه ی 90 متر مربعی، پرچمدار طراحی عمودی، احترام به حریم خصوصی و حفظ نفوذپذیری به شمار می آید. کار طراحی و اجرای خانه لوئیس دلفینو بر عهده ی شرکت معماری Pimont بود. آن های این واحد مسکونی را در سال جاری میلادی (2021) به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را با برجسته ترین ویژگی های طراحی خانه لوئیس دلفینو آشنا خواهیم کرد. پس لطفا با ما همراه باشید.

خانه لوئیس دلفینو

خانه لوئیس دلفینو
خانه لوئیس دلفینو

خانه لوئیس دلفینو

در ابتدای این مطلب، با شما در مورد کیفیت های طراحی این واحد مسکونی سخن گفتیم. اشاره کردیم که در خانه لوئیس دلفینو هم نفوذپذیری در سطح مطلوبی است و هم حریم خصوصی ساکنین حفظ شده است. شاید از خودتان بپرسید که چطور ممکن است؟ باید بگوییم پوشش گیاهی ای که در اطراف این خانه کاشته شده است، وظیفه ی ایجاد محرمیت و حفظ حریم خصوصی خانواده را بر عهده دارد. از سوی دیگر، می توان امیدوار بود که این پوشش گیاهی، از نفوذ اشعه های سوزان خورشید به فضای خانه جلوگیری کنند. به این ترتیب، هم یک جریان هوای دائمی ایجاد می شود و هم فضاهای داخلی اقامتگاه هرگز بیش از حد گرم نخواهند شد. این ویژگی می تواند به کاهش مصرف انرژی در خانه نیز کمک کند!

خانه لوئیس دلفینو

خانه لوئیس دلفینو
فضاهای داخلی لوئیس دلفینو

خانه لوئیس دلفینو

در جریان طراحی و ساخت خانه لوئیس دلفینو از عناصر مختلفی استفاده شده است. یکی از پرکاربردترین عناصر، پانل آلومینیومی است. در حقیقت، این پانل ها، پوششی از جنس اکسترود آلومینیوم دارند. شاید بپرسید اکسترود آلومینیوم چیست؟ اکسترود آلومینیوم به فرآیندی گفته می شود که در طی آن، بیلت های آلومینیوم از داخل قالب هایی با فرم خاص رد می شوند و سطح مقطع خاصی را تولید می کنند. البته، به جز پانل های آلومینیومی، متریال دیگری هم در جریان ساخت این خانه به کار رفته اند. از این میان می توان به متریال چوب، بتن و فلز اشاره کرد.

خانه لوئیس دلفینو

خانه لوئیس دلفینو
نمای خانه ی لوئیس دلفینو

خانه لوئیس دلفینو

هر کدام از متریال به کار رفته در جریان ساخت این خانه، وظیفه ای را به عهده دارند. یکی می تواند شفافیت و نفوذپذیری قسمت جلویی سایت پروژه را تامین کند. دیگری نیز همین وظایف را در جبهه ی دیگری بر عهده دارد. در نهایت، از فضاهای داخلی خانه می توان رابطه ای شفاف و غنی شده با فضای سبز را با فضاهای خارجی برقرار کرد.

خانه لوئیس دلفینو
طرح ایزومتریک

 

خانه لوئیس دلفینو
پلان

 

خانه لوئیس دلفینو
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260