پرش به محتوا
رستوران Masa

رستوران Masa ؛ تجربه طراحی یک فضای تجاری در محله ای مسکونی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز به بوگوتا (Bogota)، پایتخت و همزمان بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور کلمبیا (Colombia) سفر خواهیم کرد. آنچه که ما را به این شهر هفت میلیون نفری می‌ کشاند، پروژه ی طراحی و اجرای رستوران Masa می باشد. این رستوران منحصر به فرد و جذاب، حدودا 698 متر مربع مساحت دارد و توسط استودیوی معماری Cadena طراحی شده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که Cadena یکی از استودیوهای معماری شهر نیویورک است؛ و این پروژه، جزو پروژه های بین المللی آن ها به شمار می آید. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های رستوران Masa آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

رستوران Masa

رستوران Masa

رستوران Masa

رستوران Masa

رستوران Masa در یکی از محلات مسکونی واقع در شمال شهر بوگوتا ساخته شده است. از آنجایی که این رستوران حاصل بازسازی یکی از خانه های متروک محله می باشد، می توان گفت که مقیاسی کاملا مسکونی دارد. ساختمان 698 متر مربعی Masa حاصل به هم پیوستن گروهی از حجم های متمایز اما سازمان یافته می باشد. هر کدام از این حجم ها عملکردی خاص دارند. یکی کافه ای کوچک است و آن دیگری یک نانوایی جذاب! کمی آن سوتر هم یک خرده فروشی مستقل به چشم می خورد.

رستوران Masa

رستوران Masa

رستوران Masa

رستوران Masa

یکی از جذاب ترین عناصر فضایی رستوران Masa یک پاسیوی منحصر به فرد و دلنشین است. در این پاسیو تعدادی میز و صندلی جانمایی شده است. اما یکی دیگر از مسئولیت های آن، اتصال فضاهای عمومی به آشپزخانه ی رستوران می باشد! بنجامین کادنا، بنیانگذار و مدیر استودیوی معماری Cadena در مورد طرح خود می گوید: ایده ی ما این بود که همه چیز را به هم متصل کنیم. حتی در فضاهای از هم جدا شده ی رستوران هم صمیمیت موج می زند.

رستوران Masa

رستوران Masa

رستوران Masa

رستوران Masa

یکی دیگر از جذابیت های رستوران Masa، پنجره های مثلث شکل عظیمی است که بر روی نمای خارجی جای گرفته اند. این طرح گرافیکی بسیار خلاقانه، دریچه ای برای ایجاد ارتباط بین فضاهای داخلی و خارجی خواهد بود. به این ترتیب، مشتریان رستوران می توانند همیشه و تحت هر شرایطی با فضای شهری در ارتباط و از اتفاقات جاری در شهر با خبر باشند. مشتریان Masa هرگز از یاد نخواهند برد که شهر آن ها را به سوی خود می خواند!

رستوران Masa

 

رستوران Masa
ارتفاع

 

رستوران Masa
پلان

 

رستوران Masa
مدل

 

رستوران Masa
مدل

 

رستوران Masa
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.