پرش به محتوا
پارک Miyashita

پارک Miyashita ؛ ترکیبی جادویی از فضاهای تفریحی و تجاری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : احتمالا شما هم بر این نکته آگاه هستید که در شهرهای ژاپنی، توسعه ی شهری حالتی متراکم دارد. در چنین شرایطی، فضاهای باز و عمومی (همچون پارک ها) ارزش و اعتباری صد چندان خواهند یافت. علاوه بر این، ما در روزگاری زندگی می کنیم که فضاهای عمومی، یکی یکی، در حال تبدیل شدن به فضاهای تجاری هستند. پس ادغام پارک ها، واحدهای تجاری و هتل ها در همدیگر می تواند ترکیبی جادویی از آرامش و فعالیت همزمان را به شهروندان هدیه کند. پروژه پارک Miyashita یکی از همین فضاهای عمومی چند منظوره است. این پارک در شیبویا (Shibuya) یکی از شهرهای کشور ژاپن ساخته شده است و می تواند نماد خوبی برای وضعیت ایده آل فضاهای عمومی در عصر جدید باشد. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی و اجرای پارک Miyashita آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

پارک Miyashita

پارک Miyashita
پارک Miyashita

پارک Miyashita

 

موقعیت و ویژگی های پارک Miyashita

کار طراحی و اجرای پارک Miyashita بر عهده ی معمارانی از کمپانی معماری Nikken Sekkei بود. آن ها این پروژه را در سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. اما بگذارید که رازی را با شما در میان بگذاریم. بخش بزرگی از این پارک، حاصل نوسازی یکی از قدیمی ترین پارک های شهر شیبویا می باشد. حالا دیگر علاوه بر یک پارک بازسازی شده، یک ساختمان چهار طبقه ی خرده فروشی هم در این هتل هست. در کنار این ها، یک هتل 18 طبقه نیز در سایت 46000 متر مربعی پارک Miyashita گنجانده شده است. با این وجود، شاید بتوان پروژه Miyashita را گامی مهم در راستای افزایش بهره وری عمومی از زمین های مرکز توکیو دانست.

پارک Miyashita

پارک Miyashita
نمایی از پارک Miyashita

پارک Miyashita

 

هتل پارک Miyashita

شاید بتوان پارک Miyashita را یکی از فضاهای عمومی نادر در مرکز تجاری شهر دانست. در واقع، ادعای گزافی نیست اگر بگوییم که این پارک، تازه ترین و قدرتمندترین نماد شهری شیبویاست. پیش تر با شما در مورد هتلی که در سایت این پارک جانمایی شده است، سخن گفتیم. بنای بلند و باریک هتل حدوداً 330 متر طول دارد و در یکی از بهترین نقاط سایت مستقر شده است. به زبان ساده تر، در هر نقطه از پارک که باشید می توانید به سادگی و بدون هیچ دردسری خود را به هتل برسانید. در کنار این، مسیرهای پیاده روی Miyashita نیز بسیار هوشمندانه طراحی شده اند. چرا که در نهایت، تمامی این مسیرها، عابرین پیاده را به سمت مرتفع ترین نقطه ی پارک هدایت خواهند کرد.

پارک Miyashita
سایت پلان

 

پارک Miyashita
مقطع و ارتفاعات

 

پارک Miyashita
دیاگرام

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *