پرش به محتوا
کافی شاپ mtl

کافی شاپ mtl ؛ فضایی چند منظوره برای حمایت از تنوع در سبک زندگی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : کافی شاپ mtl را می توان یکی از جدیدترین واحدهای تجاری هواسئونگ، یکی از شهرهای زیبای کشور کره جنوبی (South Korea) نامید. این کافی شاپ منحصر به فرد و دوست داشتنی، 238 متر مربع مساحت دارد و وظیفه ی طراحی و اجرایش هم بر عهده ی تیمی از معماران استودیوی معماری Stof بوده است. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی کافی شاپ mtl آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای مسیر با ما همراه باشید.

کافی شاپ mtl

کافی شاپ mtl
کافی شاپ mtl

 

اولویت های طراحی کافی شاپ mtl

تیم معماران Stof این پروژه را با یک اولویت مشخص آغاز کردند. آنها می خواستند که در این کافه، نقش فضا تا مرحله ی بیان جهت و هویت برند mtl تکامل یابد. از سوی دیگر، بنا بود که این کافی شاپ به صحنه ای برای در آغوش کشیدن سبک های مختلف زندگی تبدیل شود. در همین راستا، یک باغ گیاه شناسی در فضاهای داخلی کافه گنجانده شد. از سوی دیگر، نباید از تقسیم بندی فضایی منحصر به فرد این واحد تجاری غافل ماند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که در قلب کافه mtl، یک فروشگاه و یک اتاق مناسب برای برگزاری جلسات نیز گنجانده شده است. پس شما با هر سبک زندگی و هر شغل و پیشه ای، می توانید روی این واحد تجاری حساب کنید.

کافی شاپ mtl

کافی شاپ mtl
فضاهای داخلی کافه mtl

کافی شاپ mtl

 

ویژگی های فضایی کافی شاپ mtl

یکی از جذاب ترین ویژگی های فضایی کافه  mtl، وجود میانبرهایی است که می توانند انتقال طبیعی بین فضاهای مختلف را ممکن سازند. از این مسیر، مشتریان کافی شاپ هم به تماشای فضاهای عمومی خواهند نشست و هم بخش هایی از آشپزخانه را از نظر خواهند گذراند. به علاوه،  نگاهی هم به تراس mtl خواهند انداخت. این تراس، یکی از نقاط قوت کافی شاپ به شمار می آید. در واقع، می توان آن را به عنوان جذاب ترین جای کافه به شما معرفی کرد. مشتریان کافی شاپ و عاشقان قهوه، می توانند در هر گوشه و کنار تراس mtl از حضور سبز و پر طراوت گیاهان و گلدان های کوچک و بزرگ، انرژی بگیرند. به این ترتیب، برای ادامه دادن روز و پیگیری مبارزه ی زندگی، آماده تر از قبل خواهند شد.

کافی شاپ mtl

کافی شاپ mtl
نمایی از mtl

نباید ناگفته بماند که تیم معماران Stof، سازگاری با محیط زیست را هم از یاد نبردند. آن ها تلاش کردند که نه فقط ساختار، حتی مبلمان فضاهای داخلی کافی شاپ mtl هم براساس اصول همسویی با طبیعت و سازگاری با محیط زیست طراحی شوند. از این میان می توان به نیمکت های بزرگ چوبی ای اشاره کرد که یادآور لابی هتل ها هستند.

کافی شاپ mtl

کافی شاپ mtl
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه