روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

فب کافه ناگویا ؛ پرچمدار فضاهای نوظهور در معماری معاصر

فب کافه ناگویا
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 15 خرداد 1400تعداد بازدید : 254 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروامروز می خواهیم که شما را با فب کافه ناگویا آشنا کنیم. احتمالا از خودتان خواهید پرسید که فب کافه (Fab Cafe) چطور جایی است؟ برای آشنایی با ماهیت این فضای نوظهور، باید با دو اصطلاح جدید جهان معماری و طراحی آشنا شوید. این دو اصطلاح، فب لب (Fab Lab) و ساخت دیجیتال هستند! بیایید از آخرین ترکیب آغاز کنیم: ساخت دیجیتال! این، همان فرآیند متمرکز بر استفاده ی حداکثری از نرم افزارهای مدلسازی سه بعدی می باشد! بر همین اساس، می توان گفت که فب لب، یک آزمایشگاه کوچک ساخت دیجیتال است. حالا با این توضیحات، می توانید حدس بزنید که فب کافه چطور جایی است؟ در ادامه این مطلب، شما را با فب کافه ناگویا، یکی از موفق ترین و جدیدترین فب کافه های جهان آشنا خواهیم کرد.

فب کافه ناگویا

فب کافه ناگویا
فب کافه ناگویا

فب کافه ناگویا

فب لب یک هدف کلی اما ساده دارد. به کارگیری طیف وسیعی از مواد و مصالح، برای جان بخشیدن به ایده های ذهنی! همه چیز از چند سوال ساده آغاز شد. اول اینکه چطور می توان از فناوری های نوین برای پاسخگویی به نیازهای عینی جامعه استفاده کرد؟ و در نهایت، چطور میتوان فرهنگ طراحی را در بین عامه ی مردم گسترش داد؟ تجهیزات موجود در یک فب لب، بسیار ساده اما کاربردی هستند. از چاپگرهای سه بعدی گرفته تا ماشین آلات سی ان سی، تجهیزات برش ورقه ای و ابزارهای برش مدارات الکترونیکی!

فب کافه ناگویا
طراحی داخلی فب کافه ناگویا

فب کافه ناگویا

فب کافه ناگویا

فب کافه، نسخه ی همگانی تر و دوستانه تری از فب لب است. در واقع، فب کافه پلتفرمی است برای ترویج فرهنگ طراحی و ساخت! شما می توانید در فضای فب کافه با سایر علاقمندان طراحی و ساخت مراوده داشته باشید. برای عضویت در یک فب کافه، نیازی نیست که طراح یا سازنده ی حرفه ای باشید. همین که ایده هایی در ذهنتان جولان دهند، طراحی را دوست داشته باشید و از شکست نترسید، کافی است!

فب کافه ناگویا

فب کافه ناگویا
متریال چوب در طراحی فب کافه ناگویا

فب کافه ناگویا

فب کافه ناگویا هم براساس همین اصول طراحی شده است. همانطور که از نامش هم پیداست، این فب کافه در ناگویا (Nagoya)، یکی از شهرهای کشور ژاپن (Japan) قرار دارد. کار طراحی و اجرای این فضا بر عهده ی دفتر طراحی Suppose بود! آن ها ساختمان 280 متر مربعی فب کافه را با هدف برجسته کردن محدودیت های پنهان در فضا طراحی کردند. مهم ترین ویژگی این ساختمان، استفاده ی حداکثری از متریال چوب است! در واقع، به هر سو که بنگرید با وسیله ای چوبی مواجه خواهید شد.

فب کافه ناگویا

فب کافه ناگویا
نمای فب کافه ناگویا

فب کافه ناگویا

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 3 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565