پرش به محتوا
موزه New Munch

موزه New Munch ؛ مرکز ثقل فرهنگ و تاریخ کشور نروژ

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : موزه New Munch مکانی است برای حفظ و نمایش میراث تاریخی و طبیعی کشور نروژ (Norway)! این موزه در شهر اسلو (Oslo) واقع شده است و 26300 متر مربع نیز مساحت دارد. وظیفه ی طراحی و اجرای New Munch بر عهده ی تیمی از معماران استودیوی معماری Herreros بود. آن ها تلاش کردند که New Munch را به فرصتی شگفت انگیز برای توسعه ی مفهوم موزه های معاصر تبدیل کنند. از سوی دیگر، به خوبی بر مسئولیت خود در قبال پاسداری از یادگارهای تاریخی کشورشان واقف بودند. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های پروژه ی طراحی و اجرای موزه New Munch خواهیم برد. پس با ما همراه باشید.

موزه New Munch

موزه New Munch
نمای New Munch

 

ساختار  New Munch

بیایید به تصاویر منتشر شده از این پروژه با دقت نگاه کنیم. آنچنان که از شواهد بر می آید، ساختمان New Munch در جهت محور عمودی توسعه یافته است. از سوی دیگر، تیم معماران کاربری هایی متنوع و در عین حال، مکمل را در این مجموعه گنجانده اند. از این میان می توان به رستوران، رصدخانه، کتابخانه ی تحقیقاتی، مراکز آموزشی و یک کافی شاپ اشاره کرد. همانطور که می بینید، موزه New Munch ساختاری بسیار پیچیده تر از یک موزه ی معمولی و سنتی دارد. اینجا، هم یک فضای نمایشگاهی به حساب می آید و هم یک فضای آموزشی – تحقیقاتی است. در حقیقت، رشته ی پرقدرتی از وابستگی های نامرئی، تمامی کاربری های زیر سقف موزه New Munch را به هم متصل کرده است.

موزه New Munch

موزه New Munch
فضاهای داخلی موزه

موزه New Munch

 

موزه New Munch و اصول پایداری

یکی از مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی موزه، تعهد سازندگان به اصول مبحث پایداری است. در حقیقت، آن ها تلاش زیادی کردند تا بتوانند ساختمان New Munch را به الگویی در حوزه ی صرفه جویی در مصرف انرژی تبدیل کنند. جالب است بدانید که این ساختار عظیم، حداقل ردپای کربنی را بر جای گذاشته است. بسیاری از متریال به کار رفته در آن هم، در زمره ی متریال بازیافت پذیر قرار می گیرند. شاید بتوان ادعا کرد که سه بازیگر نقش اصلی پالت متریال موزه New Munch، آلومینیوم، بتن و فولاد بازیافتی هستند.

موزه New Munch

موزه New Munch
نمایی دیگر از New Munch

موزه New Munch

این موزه همین چند هفته ی پیش، در اوایل پاییز سال 2021 میلادی، افتتاح شد. از همان روزهای اول هم به مقصدی دلربا برای بخش بزرگی از جمعیت شهر اسلو تبدیل گشت. از متخصصان تا دانش آموزان، گردشگران و حتی هنردوستان، همه و همه می توانند از امکانات موجود در New Munch نهایت بهره را ببرند. اینجا دیگر مرکز ثقل فرهنگ و تاریخ جامعه ی نروژ به شمار می آید.

موزه New Munch
پلان

 

موزه New Munch
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *