روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه Nha Tuong Vang ؛ همسویی با طبیعت به سبک معماری مدرن

خانه Nha Tuong Vang
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 30 آذر 1400تعداد بازدید : 292 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Nha Tuong Vang در کشور ویتنام (Vietnam) اجرا شده است. اصلی ترین ویژگی زبان معماری این واحد مسکونی، رعایت تمامی ارزش‌های محلی و سنتی ویتنام در طراحی است. می پرسید چرا؟ چون در معماری ویتنام، فرهنگ با طبیعت هم ارز است و معماران، به هر دوی این عناصر به یک اندازه بها می دهند. مسئولیت طراحی و اجرای خانه Nha Tuong Vang برعهده ی تیمی از معماران استودیوی معماری 23o5 بود! آن ها به دنبال یافتن طرحی معمارانه، اما ساده بودند. در واقع، این تیم خلاق و خوش فکر در پی ساختن ترکیبی جادویی بودند. ترکیبی که از عناصر معماری معاصر و ارزش های سنتی معماری ویتنامی جان گرفته باشد. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی خانه Nha Tuong Vang آشنا خواهیم کرد. پس لطفا با ما همراه باشید.

خانه Nha Tuong Vang

خانه Nha Tuong Vang
فضاهای خارجی عمارت Nha Tuong Vang

 

موقعیت جغرافیایی خانه Nha Tuong Vang

این واحد مسکونی جذاب و تماشایی در مرکز شهر واقع شده است. یعنی در منطقه ای متراکم و همزمان، در حال توسعه! تیم معماران، از همین ویژگی سایت برای چیدن یک استراتژی طراحی موفق استفاده کردند. آن ها زبان معماری طرح خود را با الهام از تاثیرات محلی و طبیعت گرمسیری ویتنام چیدند! به این ترتیب، خانه ای کاملا خانوادگی متولد شد. مهم ترین ویژگی اش نیز ابهام در ابعاد و تناسبات فضایی است! هر کدام از اتاق های Nha Tuong Vang برای تحقق عملکرد خاصی طراحی شده اند. اما در عین حال، می توانند از عملکردهای متنوع دیگری هم پشتیبانی نمایند.

خانه Nha Tuong Vang

خانه Nha Tuong Vang
نمایی از پروژه مسکونی Nha Tuong Vang

خانه Nha Tuong Vang

 

رازهای طراحی داخلی خانه Nha Tuong Vang

ایده اصلی طراحی فضاهای داخلی، براساس مفهوم چرخش بنا شکل گرفت. ساده بگوییم، چرخش در بین فضاهای زندگی و طبیعت، مهم ترین مشخصه ی پروژه Nha Tuong Vang است. شاید ادعای گزافی نباشد اگر بگوییم که ساکنین این خانه، بسیار بیشتر از دیگران با طبیعت احساس نزدیکی و پیوند خواهند کرد. از میان عناصر و فضاهای داخلی خانه نیز می توان به آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری، اتاق های خواب و باغ های تعاملی کوچک و بزرگ اشاره کرد.

خانه Nha Tuong Vang

خانه Nha Tuong Vang
فضاهای داخلی عمارت Nha Tuong Vang

 

پالت متریال خانه Nha Tuong Vang

پالت متریال این پروژه براساس احترام به طبیعت شکل گرفت. تیم معماران تلاش کردند که از مواد و مصالحی کاملا همسو با طبیعت ویتنام بهره بگیرند! به عنوان نمونه، باید اشاره کرد که سقف های خانه، کاشی کاری شده اند! دیوارهای آن نیز، به رنگ زرد درآمده اند. این رنگ شما را به یاد نمادهای معماری ویتنامی خواهد انداخت! به لطف همنشینی چنین متریالی، ساکنین Nha Tuong Vang می تواند زیستن به سبک مدرن را تجربه نمایند. شما هم موافقید که جز معماری معاصر هیچ ابزاری است نمی توانست چنین تضاد دلنشینی را خلق کند؟

خانه Nha Tuong Vang

خانه Nha Tuong Vang
نمایی دیگر از Nha Tuong Vang
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هشت =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565