پرش به محتوا
پروژه Nike HomeCourt Skate

پروژه Nike HomeCourt Skate ؛ یک زمین اسکیت برد خلاقانه

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه Nike HomeCourt Skate در هیلفرسوم (Hilversum)، یکی از شهرهای شمالی کشور هلند (The Netherlands) اجرا شده است. در حقیقت، اینجا یک زمین مناسب و در عین حال، خلاقانه و منحصر به فرد برای بازی اسکیت برد است. حتی شاید بتوان بر Nike HomeCourt Skate نام یک منظر شهری بدیع را نهاد. همه ی علاقمندان به اسکیت برد، در همه ی گروه های سنی، می توانند در اینجا سبک و قواعد شخصی خود را توسعه دهند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های زمین بازی Nike HomeCourt Skate آشنا خواهیم کرد. پس لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.

پروژه Nike HomeCourt Skate

پروژه Nike HomeCourt Skate
پروژه Nike HomeCourt Skate

 

ویژگی های ساختاری پروژه Nike HomeCourt Skate

کار طراحی و اجرای پروژه 2300 متر مربعی Nike HomeCourt Skate بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی F31 بود. آن ها این زمین بازی تماشایی را در اوایل تابستان سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. منظر شهری Nike HomeCourt Skate برای تقویت فعالیت های بدون مرز شهری طراحی شده است. این پروژه در تلاش است که شهروندان هیلفرسوم را به حضور در فضاهای عمومی دعوت کند. از سوی دیگر، مدیران شهری اینجا را به عنوان میراثی برای آینده در نظر می گیرند.

پروژه Nike HomeCourt Skate

پروژه Nike HomeCourt Skate
نمایی از زمین بازی Nike HomeCourt Skate

 

زبان معماری زمین بازی Nike HomeCourt Skate

زبان معماری پروژه زمین بازی Nike HomeCourt Skate ترکیبی از معماری سنتی هلند و اصول معماری معاصر است. در این منظر شهری خلاقانه می توانید تمامی توپولوژی هایی را که در طول سال ها و دهه های گذشته به زمین های اسکیت برد شکل داده اند، ببینید. در واقع، از طریق تکرار و توسعه ی الگوهای قدیمی است که یک الگوی جدید برای معماری منظر هلند ایجاد شده است.

پروژه Nike HomeCourt Skate

پروژه Nike HomeCourt Skate
نمایی دیگر از Nike HomeCourt Skate

پیش تر اشاره کردیم که در این منظر شهری می توانید شاهد توسعه و رشد توپولوژی های گوناگون زمین های اسکیت برد باشید. اما شاید از خودتان بپرسید که چطور؟ بگذارید این زمین بازی را به شیوه ای ساده برایتان توصیف کنیم. تیم معماران بر بخشی از این زمین بازی نام استخر شنا را نهاده اند. طرح این استخر شنا از یکی از متدهای کالیفرنیایی طراحی زمین اسکیت برد (به نام کاسه) الهام گرفته شده است. کمی آن طرف تر، برآمدگی هایی به چشم می خورد که با الهام از طرح های سنتی زمین های اسکیت برد موجود در کپنهاگ (پایتخت کشور دانمارک) طراحی شده اند.

پروژه Nike HomeCourt Skate

پروژه Nike HomeCourt Skate
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *