روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه اوبرا لویابا ؛ آشیانه ای در بزرگداشت سکوت و تفکر

خانه اوبرا لویابا
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 9 بهمن 1400تعداد بازدید : 280 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پروخانه اوبرا لویابا (Obra Luyaba) در حومه ی لویابا، یکی از شهرهای استان کوردوبای کشور آرژانتین (ARGENTINA) ساخته شده است. مهم ترین مشخصه ی این خانه، برخورداری از یک موقعیت جغرافیایی دلپذیر و فراموش نشدنی است. به زبان ساده تر، مناظری که در قاب پنجره های این خانه ثبت می شوند، بکر و بی نظیر هستند. از سوی دیگر، توپوگرافی شیب دار سایت پروژه می تواند درجه ی خاصی از انزوا و محرمیت را برای فضاهای داخلی خانه فراهم نماید! مسئولیت طراحی و اجرای این پروژه مسکونی برعهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Barrionuevo Villanueva بود. آن ها توانستند که این عمارت 270 متر مربعی را در اواسط سال 2021 میلادی به بهره برداری برسانند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین جنبه های این پروژه مهمان کنیم. با ما همراه باشید.

خانه اوبرا لویابا

خانه اوبرا لویابا
خانه اوبرا لویابا

 

آشنایی با ساختار خانه اوبرا لویابا

پیش تر اشاره کردیم که این خانه، موقعیت جغرافیایی بکر و بی نظیری دارد. شما می توانید از مسیر قاب پنجره های اوبرا لویابا به تماشای مناظر نفس گیر جنگل ها و حیات وحش کشور آرژانتین بنشینید. به لطف این حسن انتخاب، اوبرا لویابا می تواند نمودی واقعی برای مفهوم سرپناه باشد. اما یک نکته نباید ناگفته بماند و آن هم اینکه تیم معماران این پروژه، به جنبه های اقتصادی کار نیز بی توجه نبودند! به علاوه، برای آن ها تولید فضاهایی کارکردی در مساحتی محدود بسیار اهمیت داشت. از سوی دیگر، جالب است بدانید که این تیم خلاق و خوش فکر، امکان تفکر و فرصت سکوت را در لیست اهداف و اولویت های طراحی این پروژه قرار داده بودند.

خانه اوبرا لویابا

خانه اوبرا لویابا
نمای خانه اوبرا لویابا

 

آشنایی با سازماندهی فضایی خانه اوبرا لویابا

تیم معماران کمپانی معماری Barrionuevo Villanueva تصمیم گرفتند که به کمک تیرها، موقعیت، جهت، پویایی و میزان ماندگاری هر کدام از فضاهای داخلی را تعیین کنند. به علاوه، این تیرها توانستند ارتباطی منطقی را در بین فضاهای عمومی و خصوصی خانه ایجاد نمایند. نتیجه ی خلاقیت معماران این پروژه، ظهور پاسیوهایی است که در بین فضاهای عمومی و خصوصی اوبرا لویابا جانمایی شده اند. البته، نباید فراموش کرد که جز این پاسیوها، یک تراس و یک استخر منحصر به فرد هم در این خانه گنجانده شده اند. آن ها نیز می توانند پیوندی منطقی را در بین فضاهای گوناگون برقرار نمایند.

خانه اوبرا لویابا

خانه اوبرا لویابا
نمایی از خانه اوبرا لویابا

 

مروری بر پالت متریال خانه اوبرا لویابا

اما اگر متریال به کار رفته در این پروژه بپرسید، باید بگوییم که با پالت چندان متنوعی مواجه نیستید. در عوض، این پالت از ماندگاری و ثبات بالایی برخوردار است. از میان مهم ترین متریال و عناصر به کار رفته در پروژه طراحی و اجرای خانه اوبرا لویابا می توان به چوب، بتن و فلز اشاره کرد! این پالت توانسته است که کلیت کار را به سادگی در طبیعت همجوارش ترکیب و به بخشی جدایی ناپذیر از پیکره ی مناطق حومه ای لویابا تبدیل کند.

خانه اوبرا لویابا
پلان

 

خانه اوبرا لویابا
سایت پلان

 

خانه اوبرا لویابا
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هشت =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565