پرش به محتوا
فروشگاه Off – White

فروشگاه Off – White ؛ جادوی معماری معاصر در قلب تاریخی پاریس

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : فروشگاه Off – White تنها دو بلوک شهری با میدان Vendôme، یا همان میدان لوئی کبیر در منطقه ی نخست شهرداری پاریس (Paris) فاصله دارد. ساختمان این واحد تجاری در قرن 19 میلادی ساخته شد. کار نوسازی ساختمان قدیمی و طراحی فروشگاه Off – White بر عهده ی شرکت معماری AMO بود. آن ها توانستند که شکوه و ظرافت معماری پاریس را با موفقیت در معماری صنعتی ادغام کنند. تیم معماران AMO همین چند هفته پیش، در اواخر بهار سال 2021 میلادی، از نتیجه ی کارشان پرده برداری کردند. در ادامه ی این مطلب، شما را با جزئیات طراحی فروشگاه Off – White آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

فروشگاه Off – White

فروشگاه Off – White
فروشگاه Off – White

فروشگاه Off – White

ورودی اصلی فروشگاه در زیر طاق های خیابان Rue de Castiglione قرار دارد؛ یکی از قدیمی ترین و مشهورترین خیابان های پاریس! این ورودی، شما را به طبقه ی همکف Off – White هدایت خواهد کرد. در این طبقه، با بازتعریف و تفسیری نوین از حیاط پاریسی مواجه خواهید شد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که مالکین فروشگاه، طبقه همکف را به نمایش و عرضه ی محصولات زنانه ی خود اختصاص داده اند. حیاطی که در امتداد طبقه همکف قرار دارد به شما کمک می کند که خریدی آرام و دلپذیر را تجربه کنید. البته، لازم است اشاره کنیم که برای طراحی این بخش از فروشگاه، از متریال سنگ تراورتن سفید استفاده شده است.

فروشگاه Off – White

فروشگاه Off – White
طراحی داخلی فروشگاه Off – White

بد نیست بدانید این فروشگاه نه یک، بلکه دو ورودی دارد. در مورد ورودی اول صحبت کردیم. حالا به سراغ ورودی دوم خواهیم رفت. دسترسی به ورودی دوم Off – White از طریق خیابان Rue du Mont Thabor ممکن می شود. اگر از این مسیر وارد فروشگاه شوید، با جهانی به شدت متفاوت مواجه خواهید شد. در اینجا دیوارها به رنگ آبی روشن هستند و کف، سیاه رنگ است. تمامی مبلمان این بخش را نیز معماران شرکت AMO به صورت اختصاصی و برای فروشگاه Off – White طراحی کرده اند.

فروشگاه Off – White

فروشگاه Off – White
کف سازی Off – White

فروشگاه Off – White

طبقه ی سوم فروشگاه، بازتر و انعطاف پذیر تر از دو طبقه ی دیگر است. به اندازه ای که می توان از برای برگزاری نمایشگاه های هنری کوچک نیز استفاده کرد. براساس آن چه که گفته شد، می توان ادعا کرد که Off – White فروشگاهی با هویت چند وجهی است. در این فروشگاه، نه فقط لباس های زنانه، که مجموعه های مردانه، کالاهای مخصوص کودکان و همچنین لوازم خانگی به فروش می رسد.

فروشگاه Off – White
دیاگرام

 

فروشگاه Off – White
دیاگرام موقعیت تاریخی Off – White

 

فروشگاه Off – White
مدل

1 دیدگاه


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *