پرش به محتوا
دفتر کار The Vibes

دفتر کار The Vibes ؛ طراحی براساس اصول زیست اقلیمی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : دفتر کار The Vibes یک ساختمان اداری است که براساس اصول زیست اقلیمی طراحی شده است. به زبان ساده تر، در این دفتر کار مجموعه ای متنوع از فضاهای باز و سبز در کنار همدیگر جانمایی شده اند. اما اصلی ترین هدف و مهم ترین دلیل استفاده از چنین طرحی چه می تواند باشد؟ چیزی جز ایجاد آرامش در یک منطقه ی پرتراکم شهری؟ کار طراحی و اجرای دفتر کار The Vibes بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Infinitive بود. آن ها این پروژه ی 1555 متر مربعی را در بهار سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه ی طراحی و اجرای دفتر کار The Vibes آشنا کنیم. پس لطفاً با ما همراه باشید.

دفتر کار The Vibes

دفتر کار The Vibes
The Vibes

دفتر کار The Vibes در آن فو (An Phú) ساخته شد. یعنی در یکی از مناطق مسکونی کشور ویتنام (Vietnam)! تیم معماران این پروژه، طرحی خلاقانه و شگفت انگیز داشتند. آن ها تصمیم گرفتند که فضاهای داخلی ساختمان اداری The Vibes را در چند سطح ارتفاعی مختلف سازماندهی کنند. از سوی دیگر، یک باغ در قسمت جلویی ساختمان جانمایی شد. اما این تنها فضای سبز مجموعه نیست. باغ جلویی می تواند شما را به سمت لابی این دفتر کار هدایت کند. و از آنجا هم به سادگی خواهید توانست به سوی باغ مرکزی The Vibes بروید.

دفتر کار The Vibes

دفتر کار The Vibes
فضاهای سبز دفترکار The Vibes

احتمالا تا حدودی با وضعیت آب و هوایی کشور ویتنام و گرمای سوزاننده ی خورشیدش آشنا هستید. تیم معماران، با کمک میکرو اقلیم ها، دیوارهای سبز و فضاهای سبز کوچک و بزرگ، در پی رسیدن به هدفی خاص بودند. آن ها می خواستند تحمل گرمای سوزان این کشور را کمی آسان کنند. از سوی دیگر، یکی از جالب ترین تمهیدات طراحی این پروژه وجود یک سقف معلق 200 متری است. این سقف، می تواند سایه بان خوبی برای فضاهای خارجی پروژه باشد. حالا بیایید به دسترسی بخش عمده ای فضاهای داخلی به باغها و فضاهای خارجی دفتر کار The Vibes فکر کنیم. غیر از این است که در این پروژه، حرکت به سوی فضاهای باز و کار در فضاهای خارجی مورد تشویق قرار می گیرد.

دفتر کار The Vibes

دفتر کار The Vibes
نمایی متفاوت از دفترکار The Vibes

همه ی فضاهای عمومی The Vibes از یک سیستم تهویه ی طبیعی برخوردارند. از سوی دیگر، استفاده از پوسته های بامبو، اثرات تابش حرارتی خورشید را به طرز چشمگیری کاهش داده است. این انتخاب نیز موجب کاهش مصرف انرژی در فضاهای داخلی خواهد شد.

دفتر کار The Vibes

دفتر کار The Vibes
فضاهای داخلی دفترکار The Vibes

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *