پرش به محتوا
خانه OH

خانه OH ؛ رد طبیعت بر قامت زندگی روستایی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه OH، یک خانه ی تک خانواری در آتسوگی (Atsugi)، شهری از شهرهای زیبای کشور ژاپن (Japan) است. این واحد مسکونی برای برآورده کردن آرزوی زندگی در جوار طبیعت طراحی شده است. ماجرا از این قرار است که مالکین OH برای سبک زندگی روستایی، بیشتر از زندگی در میان غلغله ی شهر احترام قائل بودند. پس به کمپانی معماری HIBINOSEKKEI مراجعه کردند و از آن ها خواستند که در تحقق این رویا، یاورشان باشند. زندگی در خانه OH می تواند لذت درک هر چهار فصل را به شما هدیه دهد. از سوی دیگر، در این خانه می توان به راحتی نشانه های طبیعت را شناخت و لمس کرد. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین جزئیات طراحی OH! پس لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

خانه OH

خانه OH
خانه OH

 

ساختار فضایی خانه OH

پیش تر اشاره کردیم که خانه OH لذت درک ماهیت هر چهار فصل سال را به ساکنین خود هدیه خواهد کرد. اما شاید بپرسید چطور؟ تیم معماران این پروژه برای رسیدن به این هدف، برنامه ی مفصلی چیده بودند. آن ها بر گرد و اطراف این خانه یک باغ کوچک را سازماندهی کردند. از سوی دیگر، اتصالاتی قوی را در بین این باغ و فضاهای داخلی خانه سامان دادند. به این ترتیب، طبیعت راه خود را به سوی فضاهای داخلی باز کرد. حالا دیگر نه فقط جریان هوای تازه و نور خورشید که سایر نشانه های گردش ایام نیز از درون خانه قابل لمس هستند.

خانه OH

خانه OH
فضاهای داخلی خانه OH

 

پالت متریال خانه OH

یکی از جذاب ترین ویژگی های پروژه طراحی و اجرای خانه OH، استفاده از متریال محلی و طبیعی است. به زبان ساده تر، تیم معماران این پروژه تصمیم گرفتند که خانه را به طبیعی ترین شکل ممکن طراحی کنند. به همین دلیل، از متریالی استفاده کردند که بتواند گذر ایام را به خوبی بازتاب دهد. حالا دیگر نور خورشید، دانه های باران و وزش بی امان باد می توانند یادگارهایی دلنشین را بر تن این خانه حک کنند. پس حتی در این زمینه هم فرق چندانی بین OH و باقی اجزا و عناصر طبیعت پیرامونش وجود نخواهد داشت.

خانه OH

خانه OH
نمایی از OH

اما نباید گمان کنید که خانه OH به دور از تمامی پیشرفت های عصر حاضر است. تیم معماران این پروژه از بهره گیری از تکنولوژی نیز غافل نماندند. اما از آن به عنوان ابزاری برای بهبود بخشیدن به توانایی های انسان استفاده کردند. اگر می پرسید کدام توانایی ها؟ باید بگوییم توانایی رو به رویی با واقعیات، طبیعت، زندگی و مردم!

خانه OH

خانه OH
پلان

 

خانه OH
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *