پرش به محتوا
رستوران Oku Pedregal

رستوران Oku Pedregal ؛ تدوین یک زبان معماری به کمک چوب و فلز

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : رستوران Oku Pedregal در مکزیکوسیتی، پایتخت زیبای کشور مکزیک ساخته شده است. اگر دقیق ترش را بخواهید باید بگوییم که این رستوران دقیقا در مقابل یکی از معروف ترین پارک های شهر، یعنی پارک Parroquia de la Santa Cruz del Pedregal قرار دارد. مسئولیت طراحی و اجرای Oku Pedregal بر عهده ی معمارانی از کمپانی معماری Michan Architecture + Escala بود. جالب است بدانید که این دومین پروژه طراحی رستوران این کمپانی در شهر مکزیکو سیتی است! به هر روی، رستوران Oku Pedregal در پاییز سال 2020 میلادی به بهره برداری رسید. ما هم در ادامه ی مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین جنبه های طراحی این واحد تجاری مهمان کنیم. با ما همراه باشید.

رستوران Oku Pedregal

رستوران Oku Pedregal
رستوران Oku Pedregal

رستوران Oku Pedregal

 

آشنایی با چیدمان و سازماندهی فضایی رستوران Oku Pedregal

تیم معماران این پروژه تلاش کردند که از زبان طراحی داخلی و دکوراسیون برای طولانی تر نشان دادن فضاهای داخلی استفاده کنند. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که براساس تمهیدات آنان، آشپزخانه و قسمت خدماتی این واحد تجاری در قسمت پشتی ساختمان جای گرفت. به این ترتیب، فضا و فرصت برای جانمایی آزادانه ی میزهای غذاخوری در ابعاد و اندازه های مختلف، مهیا شد.

رستوران Oku Pedregal

رستوران Oku Pedregal
طراحی داخلی Oku Pedregal

جالب است بدانید که برجسته ترین عناصر فضاهای داخلی این رستوران، پیشخوان و سوشی بار آن هستند. هر دوی این عناصر به کمک متریال فولاد، البته فولاد سبک طراحی شده اند. حالا که سخن به استفاده از فولاد رسید، بهتر است اشاره کنیم که این نوع خاص از متریال، نقش مهمی در شکل دهی به پالت متریال این پروژه دارد. فولاد سبک توانسته است به طرز شگفت انگیزی، کیفیت فضایی رستوران را بالا ببرد و به مشتریان کمک کند که یک تجربه ی فضایی غنی را به کوله بار خاطرات خود بیفزایند.

رستوران Oku Pedregal

رستوران Oku Pedregal
فضاهای داخلی Oku Pedregal

 

آشنایی با زبان طراحی داخلی رستوران Oku Pedregal

یکی از مهم ترین بخش های پروسه ی طراحی داخلی این رستوران، طراحی نورپردازی آن بود. عناصر روشنایی دهنده ی Oku Pedregal، عناصری استوانه ای شکل هستند که از سقف مغازه آویزان شده اند. البته، بهتر است اشاره کنیم که در فضای جلوی رستوران، سقف به جای اینکه در تملک این استوانه های نورانی باشد، تحت مالکیت ساختاری فلزی است. اما در کنار این دو، متریال چوب، به خصوص چوب کاج هم در شکل دادن به زبان طراحی داخلی رستوران Oku Pedregal موثر بودند.

رستوران Oku Pedregal
پلان

 

رستوران Oku Pedregal
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.