پرش به محتوا
دفتر کار Orfium

پروژه نوسازی دفتر کار Orfium ؛ تولد ساختمانی پویا و کاربردی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه نوسازی دفتر کار Orfium در حقیقت یک پروژه نوسازی به شمار می آید. Orfium یک شرکت چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در آتن (Athens)، پایتخت زیبای کشور یونان (Greece) قرار دارد. این شرکت در حوزه ی موسیقی فعالیت می کند و مدیران آن در تلاشند که دایره ی فعالیتی خود را گسترده تر کنند. به همین دلیل، در سال 2020 میلادی و با دعوت از استودیوی معماری el  طرح نوسازی و توسعه دفتر کار خود را کلید زدند. هدف اصلی تیم معماران el و مدیران Orfium، طراحی فضایی دوستانه، خوشایند و کاربردی بود. در واقع، آنها می خواستند که به تحکیم روابط بین کارمندان بپردازند و آنها را به کار تیمی تشویق نمایند. در ادامه این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین جزئیات پروژه نوسازی دفتر کار Orfium آشنا کنیم.

دفتر کار Orfium

دفتر کار Orfium
فضاهای داخلی دفتر کار Orfium

تیم معماران el پیش از چیدن استراتژی طراحی، تلاش کردند که ساختار و شعار شرکت را به خوبی درک کنند. چرا که اعتقاد داشتند بدون پیمودن این مسیر، نخواهند توانست یک سیستم فضایی موفق و کارآمد را طراحی کنند. در نهایت، تحقیقات پیرامون درک ماهیت شرکت، آنها را به سوی طراحی فضاهای باز هدایت کرد. فضاهایی که بیشترین میزان نور طبیعی را به خود جذب می کنند و از تهویه ی مطبوع نیز برخوردارند. حالا دیگر دفتر کار Orfium از تعدادی جزیره تشکیل شده است. جزایری که می توانند میزبان خارق العاده ی گروه های کاری کوچک و بزرگ باشند.

دفتر کار Orfium

دفتر کار Orfium
فضاهای داخلی دفتر کار Orfium

اتاق های جلسات، مهم ترین عناصر داخلی دفتر کار Orfium هستند. البته، این اتاق ها مساحت زیادی ندارند. به همین دلیل، تیم معماران به فکر طراحی فضاهایی مکمل افتادند. و اینگونه، آمفی تئاترها متولد شدند. هر چند، آمفی تئاترها تنها فضاهای مکمل این دفتر کار نیستند. اجازه بدهید که شما را با اتاق ناهارخوری، کتابخانه عمومی Orfium و میز پینگ پنگ مستقر در مرکز ساختمان نیز آشنا کنیم. می توان ادعا کرد که تیم معماران el در دستیابی به پویایی و برقراری یک ارتباط سالم در بین کارکنان مجموعه بسیار موفق عمل کردند!

دفتر کار Orfium

دفتر کار Orfium
نمایی از  Orfium

پالت رنگی پروژه نوسازی دفتر کار Orfium از دو رنگ شاخص تشکیل شده است؛ سبز و مکملش، نارنجی! شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این پروژه توانست بسیاری از جوایز معماری یونان را از آن خود کند. از این میان می توان به جایزه ی بهترین نخستین ساختمان طراحی شده توسط یک معمار جوان اشاره کرد.

دفتر کار Orfium

دفتر کار Orfium
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *