موزه پیلتسکی ؛ یادگاری از دوران جنگ جهانی دوم

موزه پیلتسکی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 29 آبان 1400تعداد بازدید : 11 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه طراحی موزه پیلتسکی به بهانه ی بزرگداشت یاد و خاطره ی یکی از قهرمانان جنگ جهانی دوم کلید خورد! اینجا، جاییست که ویتولد پیلتسکی و خانواده اش زندگی می کردند. گوشه ای آرام و سرسبز از اوستروف مازوویتسکا (Ostrow Mazowiecka)، یکی از شهرهای کشور لهستان (Poland)! نکته ی غم انگیز ماجرا این است که بخشی از خانه، در جریان بمباران های دوران جنگ به طور کامل تخریب شد. پس ضرورت یک بازسازی گسترده غیرقابل انکار بود. کار بازسازی خانه طراحی موزه، به معمارانی از شرکت معماری BDR محول شد. آن ها در سال 2020 میلادی خانه ی سابق و موزه ی فعلی خانواده پیلتسکی را به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را با جزئیات طراحی موزه پیلتسکی آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

موزه پیلتسکی

موزه پیلتسکی
موزه پیلتسکی

 

آشنایی با خانواده پیلتسکی

بیایید پیش از سخن گفتن در مورد پروژه ی طراحی و اجرای موزه خانواده پیلتسکی، شما را با شخصیت این قهرمان جنگلی آشنا کنیم. ویتولد پیلتسکی یک سرباز لهستانی بود. او در دوران جمهوری دوم لهستان، ارتش سری این کشور را تاسیس کرد. جذاب تر اینکه، در زمان اشغال لهستان توسط نازی ها، به عضویت ارتش خانگی موطنش نیز درآمد. اما نام ویتولد پیلتسکی به دلیل دیگری در ذاکره ی مردمان آزادیخواه جهان ماندگار شده است. او یکی از نخستین افرادی بود که توانست گزارشی کامل و همه جانبه را در مورد اردوگاه کار اجباری آشویتز (در آلمان نازی) تهیه کند و به انتشار برساند.

موزه پیلتسکی

موزه پیلتسکی
فضاهای داخلی موزه پیلتسکی

 

ساختار موزه پیلتسکی

تیم معماران موزه پیلتسکی کار خود را به سه بخش عمده تقسیم کردند. در گام اول، می بایست خانه ی تاریخی را بازسازی می کردند. گام دوم، زمان اضافه کردن یک غرفه ی جدید به مجموعه بود. و در نهایت، قرار بر این شد که باغی را به دور موزه طراحی نمایند. به این ترتیب، مساحت موزه خانواده پیلتسکی به چیزی در حدود 450 مترمربع رسید. اما اگر از ما بپرسید، مهم ترین و ظریف ترین بخش کار، بخش نخست آن، یعنی بازسازی خانه تاریخی بود. تیم معماران زمان زیادی را به بررسی عکس های قدیمی و جزئیات خانه اختصاص دادند. به این ترتیب، توانستند بخش بزرگی از جزئیات خانه را براساس واقعیات موجود بازسازی نمایند.

موزه پیلتسکی

موزه پیلتسکی
نمای موزه و خانه پیلتسکی

اما گام دوم هم خالی از شگفتی نبود. جالب است بدانید که خانه و غرفه ی جدید، از طریق راهرویی شیشه ای به هم متصل می شوند. این غرفه، ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ با باغ و فضاهای آزاد موزه دارد. براساس تصمیم مدیران موزه، بسیاری از فضاهای رسمی و اداری در این غرفه ی جدید جانمایی شده اند. از کافه و اتاق برگزاری جلسات گرفته تا دفاتر اداری و یک سالن پذیرش، هر چیزی را در همین فضای شیشه ای خواهید یافت!

موزه پیلتسکی
سایت پلان

 

موزه پیلتسکی
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

349,000 تومان
02:09ساعت
9

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

699,000 تومان
14:00ساعت
711

دوره آموزشی ArcBiM

2,000,000 تومان
476

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

599,000 تومان
04:00ساعت
1557

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

299,000 تومان
02:00ساعت
2234

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

599,000 تومان
08:00ساعت
1905

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

599,000 تومان
08:00ساعت
1169