پرش به محتوا
خانه پلی کروم

خانه پلی کروم ؛ نوسازی به کمک یک پالت متریال قدیمی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه پلی کروم (Polychrome House) حاصل بازسازی و تعمیر یک ساختمان مسکونی دو طبقه در کرنولا، یکی از شهرهای کشور اتریش (Austria) می باشد. مسئولیت طراحی و اجرای این پروژه، بر عهده ی تیمی از معماران استودیوی معماری YSG بود. به لطف خلاقیت و هوشمندی آنان، یک ساختمان مسکونی دو خوابه با دو سرویس بهداشتی ناکارآمد، به خانه ای سه خوابه با فضاهای کاملاً عملکردی تبدیل شد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین جزئیات زبان معماری خانه پلی کروم مهمان کنیم. امیدواریم که تا انتهای این مسیر، با ما همراه باشید.

خانه پلی کروم

خانه پلی کروم
خانه پلی کروم

خانه پلی کروم

 

آشنایی با کانسپت طراحی و ساختار خانه پلی کروم

پیش از هر چیز، بد نیست بدانید که مساحت پلی کروم، چیزی در حدود 200 متر مربع است. از سوی دیگر، نباید ناگفته بماند که در نتیجه ی عملیات بازسازی، فضاهای داخلی انسجامی شگرف یافته اند.

هیچ می دانید که خانه ی اولیه، در سال 1960 میلادی ساخته شده بود؟ در آن دوران آجرهای اکسپوز و چوب، مهم ترین متریال جهان معماری بودند. اما تیم معماران YGS تصمیم گرفتند که از این دو ماده دست نکشند. به زبان ساده تر، هدف اصلی این پروژه، بهینه سازی پالت متریال اولیه ی ساختمان بود. خبر خوب اینکه این هدف، به تمامی محقق شد. حالا دیگر آن پالت قدیمی توانسته است فضایی شاد، پر از انرژی و سرشار از پویایی را ایجاد نماید.

خانه پلی کروم

خانه پلی کروم
طراحی داخلی خانه پلی کروم

خانه پلی کروم

 

تغییرات ساختار خانه پلی کروم چطور ایجاد شد؟

تیم معماران YGS تصمیم گرفتند که آشپزخانه را از طبقه ی بالایی، به طبقه همکف خانه انتقال دهند. در طبقه ی همکف، علاوه بر آشپزخانه، یک اتاق نشیمن بزرگ و بسیار جادار هم به چشم می خورد. به علاوه، یک اتاق خواب و یک اتاق مطالعه هم در همین مکان جانمایی شده است.

از سوی دیگر، نباید ناگفته بماند که به لطف این تغییرات ساختاری، نور خورشید و هوای تازه توانسته اند راه خود را به گوشه و کنار خانه باز نمایند.

اما اگر از پالت متریال و رنگ بپرسید، باید پاسخ های هیجان انگیزی را به شما بدهیم. تیم معماران پروژه تلاش کردند که این خانه را با رنگ های خنثی و ساده طراحی نمایند. به علاوه، آجرها و کاشی های محلی، مهم ترین بازیگران این پروژه بازسازی به شمار می آیند.

خانه پلی کروم

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه