پاویون PS Navyom ؛ ماکت شگفت انگیزی که نوید تحول یک محله را می دهد

پاویون PS Navyom
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 19 خرداد 1401تعداد بازدید : 9 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پاویون PS Navyom در یکی از خیابان های معروف شهر شلوغ و پر همهمه ی کلکته در کشور هند (India) ساخته شده است. این پاویون مینیمالیستی جذاب و تماشایی، در میانه ی سایتی در حال توسعه قرار دارد. به همین دلیل، می تواند تا سالها کانون توجهات رهگذران و اهالی محله باقی بماند. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که مسئولیت طراحی و اجرای این سازه  را تیمی از معماران استودیوی معماری آبین بر عهده داشتند. آن ها توانستند که با تکیه بر هنر و خلاقیت ذاتی شان، جانی تازه را به این محله ی نیمه جان و در حال بازسازی بدمند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین جزئیات پروژه طراحی و اجرای پاویون PS Navyom ببریم. پس لطفاً با ما همراه باشید.

پاویون PS Navyom

پاویون PS Navyom
پاویون PS Navyom

پاویون PS Navyom

 

نگاهی به ساختار فضایی پاویون PS Navyom

پاویون PS Navyom چیزی بیش از یک ماکت نیست! تعجب کردید؟ این پاویون در حقیقت دفتر فروش آپارتمان هایی است که قرار است به زودی در محله ساخته شوند. شکل خطی پاویون، می تواند به آرامی در منظره ی پیش رویش ادغام شود. این طرح منحصر به فرد و جذاب، باعث ارتقای چشم انداز پیش روی ساکنین خواهد شد. از سوی دیگر، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که فرم ساختمان در مواجهه با درختان موجود در سایت، به سادگی تغییر خواهد کرد. علاوه بر این، در دو سوی این پاویون دو پخ وجود داشتند. تیم معماران توانستند با درایت و هوشمندی خاص خودشان، این دو پخ را به بالکن هایی دنج و دوست داشتنی تبدیل کنند.

پاویون PS Navyom

پاویون PS Navyom
نمایی از بالکن های PS Navyom

پاویون PS Navyom

 

اولویت های طراحی پاویون PS Navyom چه بود؟

طراوت و سبزی، مهم ترین اولویت تیم معماران سازه PS Navyom  بود. بر همین اساس، در فضاهای خارجی پاویون، گیاهان و سرسبزی زیادی به چشم می خورد. اما این همه ی ماجرا نیست! تیم معماران تلاش کردند که فضاهای سبز را به درون این سازه نیز بکشانند. از سوی دیگر، در تمامی مراحل طراحی و ساخت پاویون، مسائل محیط زیستی در میان اولویت های نخست بود. به عنوان نمونه، بد نیست بدانید که تمامی فلزهای به کار رفته در PS Navyom بازیافتی هستند و پس از تخریب یکی دیگر از ساختمان های مالک مجموعه گردآوری شده اند.

پاویون PS Navyom

پاویون PS Navyom
طرح اگزونومتریک پاویون

 

پاویون PS Navyom
پلان پاویون

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پنج =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
10

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
14:00ساعت
712

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1558

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2235

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1908

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1171

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
20:00ساعت
2369