پرش به محتوا
نوسازی آپارتمان PSDL19

نوسازی آپارتمان PSDL19 ؛ صمیمیتی به رنگ چوب گیلاس

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : آپارتمان PSDL19 در طبقه سوم یکی از ساختمان های مسکونی شهر مادرید، پایتخت کشور اسپانیا (Spain) قرار دارد. جالب است بدانید که این ساختمان در سال 1927 و توسط معمار معروف اسپانیایی، لویس فرو ساخته شده است مهم ترین مشخصه ی این واحد آپارتمانی، وجود بالکن هایی مسلط به خیابان است. اما از میان دیگر فضاهای جانمایی شده در آن، می توان به یک اتاق نشیمن، یک اتاق غذاخوری، یک سرویس بهداشتی و در نهایت، یک آشپزخانه اشاره کرد. جالب‌ تر از همه اینکه، این آپارتمان فقط و فقط 78 مترمربع مساحت دارد. در اوایل سال 2021 میلادی، پروژه نوسازی و بازطراحی PSDL19 کلید خورد. مسئولیت این پروژه هم بر عهده ی تیمی از معماران  استودیوی معماری Reciente بود. در ادامه ی مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های پروژه نوسازی و بازطراحی آپارتمان PSDL19!

نوسازی آپارتمان PSDL19

نوسازی آپارتمان PSDL19
آپارتمان PSDL19

آپارتمان PSDL19

 

مروری بر اهداف و اولویت های معماران پروژه آپارتمان PSDL19

تیم معماران Reciente، اهداف و اولویت های مشخصی داشتند. آن ها می خواستند که سازماندهی فضایی خانه را متحول نمایند. اما قرار هم نبود که نظم و ترتیب این واحد مسکونی، زیر و زبر شود. معماران و کارفرمای پروژه، هر دو می خواستند که نقش عملکردهای اجتماعی خانه برجسته تر شود. به زبان ساده تر، تصمیم بر این شد که اتاق های نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه، در پیوندی مستحکم با همدیگر قرار بگیرند. بد نیست بدانید که این سه فضا، روی هم رفته حدود 45 مترمربع از مساحت آپارتمان را به خود اختصاص داده اند.

آپارتمان PSDL19

آپارتمان PSDL19
فضاهای داخلی آپارتمان PSDL19

آپارتمان PSDL19

 

مروری بر مشخصه های زبان معماری آپارتمان PSDL19

مهم ترین مشخصه ی زبان معماری فضاهای اجتماعی آپارتمان PSDL19، خنثی بودن است. می پرسید چطور؟ ساده بگوییم! دیوارهای این بخش از آپارتمان به رنگ بژ روشن درآمده اند. از سوی دیگر، برای کف آن از ملات آهکی با پایه ی سبز استفاده شد. چنین ترکیبی را در پیوند با ستون های فلزی، پرده های جداکننده و مبلمان خاصی که تیم معماران ساخته اند، تصور کنید! گفتیم مبلمان خاص! جالب است بدانید که مبلمان خانه با کمک متریال چوب، آن هم چوب گیلاس ساخته شده اند. موافقید که حاصل کار، فضایی پویا، گرم، دنج و سرشار از انرژی است؟

آپارتمان PSDL19

آپارتمان PSDL19
نمایی از PSDL19

 

مرور جزئیات طراحی آپارتمان  PSDL19

یکی از مهم ترین نقاط قوت پروژه نوسازی و بازطراحی آپارتمان PSDL19، آشپزخانه ی آن است. درخشش ثبات و یکپارچگی این آشپزخانه را می توان از تمام زوایا و خفایای خانه مشاهده کرد. به عنوان نمونه، یک توتم آینه ای، یخچال، اجاق گاز و فضای ذخیره سازی آشپزخانه را در پشت خود پنهان نموده است. پس اگر در اتاق نشیمن بنشینید، کوچکترین بی نظمی ای را در آشپزخانه نخواهید دید.

آپارتمان PSDL19

آپارتمان PSDL19
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه