پرش به محتوا
Railclone 4.1.2

Railclone 4.1.2 ؛ بررسی جدیدترین تغییرات یک پلاگین قدرتمند

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : آیا استفاده از دارایی های ثابت و به سختی قابل اصلاح، شما را خسته کرده است؟ آیا زمان زیادی را صرف ویرایش دارایی های خود می کنید؟ تا به حال آرزو کرده اید که ای کاش ساخت اشیای پارامتریک هوشمند کار آسان تری بود؟ یا حتی با خود گفته اید که ای کاش می شد اشیای پارامتریک هوشمند را به آسانی به روز رسانی کرد؟ پس شاید دیگر وقت آشنایی با پلاگین Railclone رسیده باشد! Railclone یک پلاگین مدل سازی پارامتریک بسیار کاربرپسند است. البته باید اشاره کنیم که این پلاگین بر روی نرم افزار 3Ds Max نصب می شود. آخرین نسخه از Railclone در سال 2020 میلادی به بازار عرضه شد و Railclone 4.1.2 نام دارد. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های Railclone 4.1.2 آشنا خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید!

Railclone 4.1.2

معرفی ابزاری به نام مارکر

Railclone 4.1.2 مفهوم کاملا جدیدی را به شما معرفی می کند. این مفهوم جدید Marker نام دارد. مارکر ها را می توانید به هر نقطه از Spline های خود اضافه کنید. مهم ترین کاربرد آن ها، شناسایی و معرفی مکان دقیق هندسی نقاط مورد نظر شماست. البته باید بدانید که مارکرها بر روی مسیر یا شکل Spline شما هیچ تاثیری نخواهند گذاشت. بنابراین، می توانید با خیال راحت از آن ها در هر کجایی که دوست داشتید بهره بگیرید!

Railclone 4.1.2

تعریف عبارات جدید

احتمالا کاربران قدیمی Railclone از اضافه شدن تعدادی عبارت جدید به آخرین نسخه ی این پلاگین خوشحال خواهند شد. به عنوان نمونه، بهتر است اشاره کنیم که دو متغیر جدید برای دسترسی به طول در بخش splines تعریف شده است. یکی از آن ها XSectionNextLength است و دیگری YSectionNextLength. هر کدام از این عبارات می توانند طول بخش یا همان Section بعدی را به شما برگردانند. در مثالی دیگر، می توان به XMarkerID و YMarkerID اشاره کرد. این دو عبارت نیز می توانند مقدار شاخص تنظیم شده در Marker’s properties را به شما اطلاع دهند.

Railclone 4.1.2

ارتقای عملکرد

Railclone 4.2.1 هم از منظر نحوه ی ارائه و هم از منظر سرعت، به طرز چشمگیری بهبود یافته است. اما اگر از ما در مورد بزرگترین تغییری که در این نسخه رخ داده است، می پرسید، باید به اشیای Railclone یا همان Objects اشاره کنیم. در این جدیدترین نسخه از پلاگین Railclone اشیا به یک حافظه ی نهان جهانی منتقل شده اند. به این ترتیب، موتور رندر می تواند از هر کدام از بخش های مختلف اشیا، یک کپی در اختیار داشته باشد. این تغییر ساده اما هوشمندانه، به کاربران، افزایش کارایی و بهره وری پلاگین در هنگام استفاده از بخش های مشترک و سبک های پیوسته را هدیه داده است!

Railclone 4.1.2

ایجاد تغییر در پنجره ی آمار

برای جدیدترین نسخه از پلاگین Railclone پنجره ی آماری جدیدی طراحی شده است. به این ترتیب، شناسایی مشکلات احتمالی کار، از همیشه آسان تر خواهد بود. به زبان ساده تر، با کمک این ابزار بهبود یافته، اطلاعات دقیقی در مورد هر کدام از بخش های جداگانه ی طرح در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

Railclone 4.1.2

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *