روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه سرخ ؛ بازسازی یک ساختمان صنعتی براساس فرهنگ مسکونی مدیترانه

خانه سرخ
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 20 بهمن 1400تعداد بازدید : 390 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه سرخ یا The Red House در بارسلونا، شهر زیبا و معروف کشور اسپانیا (Spain) ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این واحد مسکونی 220 متر مربعی، در مکان یک کارخانه ی قدیمی ساخته شده است. اما حالا دیگر اینجا، هم یک خانه است و هم محل کار مالک آن. البته، خانه و محل کار، به کمک یک حیاط با صفا از هم تفکیک می شوند. مسئولیت طراحی و اجرای این ساختار خلاقانه و منحصر به فرد بر عهده ی تیمی از معماران استودیوی معماری Arame (مستقر در بارسلونا) بود. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین جنبه های این پروژه ی تماشایی! اگر شما هم می خواهید با جدیدترین شاهکار معماری معاصر در اسپانیا آشنا شوید، تا انتهای این سفر کوتاه، با ما همراه باشید.

خانه سرخ

خانه سرخ
خانه سرخ

خانه سرخ

 

نگاهی به ساختار و اصول طراحی خانه سرخ

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، در این پروژه، فضاهای کار و زندگی در کنار هم طراحی شده اند. جالب است بدانید که همزیستی بین این دو فضا، بر دو مفهوم اصلی استوار است. یکی اینکه، قرار بود ماهیت صنعتی ساختمان حفظ شود. می پرسید چرا؟ چون این ماهیت فقط مختص به ساختمان قدیمی کارخانه نبود. سرتاسر محله، همین شکل و ظاهر صنعتی را داشتند. تیم معماران هم تصمیم گرفتند که از این فرم جمعی تبعیت کنند و ساختار خانه را بر همین اساس طراحی نمایند. اما حدسی در مورد دومین مفهوم این پروژه دارید؟

خانه سرخ

خانه سرخ
طراحی داخلی خانه سرخ

تیم معماران Arame تصمیم گرفتند که کارشان را با شناخت گونه های مختلف خانه حیاط دار آغاز کنند. آن ها می دانستند که در این مسیر، باید از فرهنگ های مدیترانه ای وام بگیرند. چرا که در این فرهنگ ها، فضاهای خارجی حول خانه می چرخند و به این ترتیب، ساختمان مسکونی به هسته ی پروژه تبدیل می شود.

خانه سرخ

خانه سرخ
نمایی از خانه سرخ

 

نگاهی به سازماندهی فضایی خانه سرخ

پلان خانه سرخ، پلانی کاملاً آزاد و باز است. به این ترتیب، می توان ادعا کرد که انعطاف پذیری فضاهای داخلی آن در بالاترین حد ممکن خواهد بود. از سوی دیگر، سقف های بلند عمارت سرخ، می توانند تجربه ای بی نظیر از زندگی را در اختیار ساکنین قرار بدهند. هیچ می دانید که همه ی اتاق های این خانه، به دور حیاط چیده شده اند؟ پس همیشه یک واحه ی سبز پر از نور، طراوت و هوای تازه در پشت پنجره های اتاق ها خودنمایی خواهد کرد. و این یعنی، هیچ نگرانی ای از بابت تامین نور و هوای تازه ی فضاهای داخلی باقی نخواهد ماند.

خانه سرخ
اگزونومتریک

 

خانه سرخ
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565