😊به وبسایت رسمی آرک پرو خوش آمدید!

Revit 2021 ؛ جدیدترین ویژگی های آخرین نسخه ی Autodesk Revit

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : Autodesk Revit یکی از محبوب ترین نرم افزارهای مدل سازی اطلاعات ساختمان به شمار می آید. مهندسان رشته های مختلفی مثل معماری، عمران و تاسیسات می توانند از ویژگی های مختلف این نرم افزار، در زمینه هایی مثل مدل سازی سه بعدی و ترسیم جزئیات ساختمانی، بهره ببرند. همچون سال های گذشته، امسال هم نسخه ی جدیدی از Revit (با نام Revit 2021) به بازار عرضه شده است. در مطلب پیش رو تلاش کرده ایم که مهم ترین خصوصیات Revit 2021 را برای شما بازگو کنیم. پس با ما همراه باشید!

Revit 2021

کاربردی ترین ویژگی Revit 2021 برای معماران

در آخرین نسخه ی Revit، شاهد معرفی یک ویژگی جدید به نام Slanted Walls هستیم. صادقانه بگوییم، اگر قرار باشد بهترین ویژگی Revit 2021 را نام ببریم، انتخاب ما همین ابزار Slanted Walls خواهد بود.

حالا دیگر کاربران Revit 2021 می‌توانند از پارامتر Cross-Section برای ایجاد یک دیوار شیب دار استفاده کنند. اما ماجرا به اینجا ختم نخواهد شد. چرا که می توان با استفاده از همین ابزار، یک دیوار عمودی صاف را به دیواری شیب دار تبدیل کرد! دقت داشته باشید که حتی می توانید پنجره ها و درها را همراستا با میزان کجی یا شیب دیوار، مجددا تنظیم کنید. هیجان انگیز نیست؟

به طور کلی نحوه ی تعامل شما با دیوارهای شیب دار درست شبیه نحوه ی تعامل تان با دیوارهای عمودی است. ساده بگوییم، شما دیگر می توانید دیوارهای عمودی را به دیوارهای شیب دار تبدیل کنید؛ برعکس این قضیه نیز صادق است! تنها نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که تمام نماها، نقشه ها، مقاطع و… را ویرایش نمایید!

Revit 2021

طراحی کارآمد در Revit

با کمک ابزار جدیدی که در Revit 2021 تعریف شده است می‌ توانید گزینه های طراحی را با سرعتی بیشتر  تولید کنید. ابزار Generative Design به شما کمک می‌ کند که اهداف طراحی، محدودیت‌ ها و ورودی های خود را مشخص کنید. پس از این، و به صورت خودکار، نمونه‌ هایی برای بررسی در اختیار شما قرار خواهند گرفت. می توان گفت که این ابزار پتانسیل های بالایی دارد، اما برای ارزیابی میزان کارایی آن باید کمی صبر کنیم.

ثابت کردن سربرگ ها در جدول زمانی

در نسخه ی سال 2021 نرم افزار Revit می توانید سربرگ های اصلی و ستون ها را  قفل کنید. به این ترتیب، آن ها در هنگام پیمایش صفحه، به طور ثابت در بالای جدول باقی خواهند ماند. تصور نکنید که این یک ویژگی فانتزی به شمار می آید. این مشخصه برای کسانی که با جدول های زمانی بلند و پیچیده سر و کار دارند بسیار مفید است.

پیوندها و بارگیری پرونده های PDF و تصاویر رستری

در Revit 2020 شاهد معرفی یک ویژگی بودیم؛ و آن توانایی وارد کردن فایل های PDF به پروژه ها بود. اما در Revit 2021 این توانایی به طرزی اساسی گسترش یافته است. حالا دیگر Revit  به کاربران خود اجازه می دهد که ویژگی های بصری و عملکردی پروژه های خود را به طرز شگفت انگیزی ارتقا دهند.

شخصی سازی محیط کار

یکی دیگر از مشخصه هایی که در Revit 2021 معرفی شده است، ابزارهایی برای شخصی سازی Workspace یا همان محیط کار است. حالا دیگر شما می توانید با ایجاد یک پروفایل کاربری، فضای کاری خود را متناسب با نوع پروژه و نقش خود در آن تنظیم کنید.

سرگذشت ابزار Path of Travel

ابزار  Path of Travel نخستین بار در Revit 2020 معرفی شد. اما در نسخه ی جدید این نرم افزار، به طرز چشمگیری پیشرفت کرده است. این ابزار به شما کمک می کند که مولفه های مختلف پروژه ی خود را مشاهده، تنظیم و تجزیه و تحلیل نمایید.

حالا دیگر می توانید نقاط شروع و پایان را بسیار آسان تر از گذشته، و با کمک Grip ها اصلاح کنید. علاوه بر این، می توانید با کمک این ابزار، منظره‌ی کار خود را به سرعت بازرسی و موانع قرار گرفته در مسیر تجزیه و تحلیل را مشاهده نمایید. اما این همه ی تغییرات Path of Travel نیست. دو پارامتر به نام های To Room و From Room به پالت Properties این ابزار اضافه شده اند. می توانید از این دو پارامتر در جدول های زمان بندی خود استفاده نمایید!

دانلود نرم افزار Revit 2021 :

از سرورهای اختصاصی ArcProDL با لینک مستقیم

حجم : GB 10.85

پلتفرم : Windows

دانلود کرک و  Keygen:

آموزش نصب و کرک ورژن 2021 :

دانلود نرم افزار Revit 2022 :

از سرورهای اختصاصی ArcProDL با لینک مستقیم

حجم : GB 8.16 

پلتفرم : Windows

دانلود کرک  :

آموزش نصب و کرک ورژن 2022 :

برچسب:

5 افکار

دیدگاهتان را بنویسید