خانه طبیعت دوم ؛ نمایش پیچیدگی های معماری در یک پروژه مسکونی

خانه طبیعت دوم
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 11 بهمن 1400تعداد بازدید : 358 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه طبیعت دوم، یا به زبان انگلیسی، Second Nature آنقدر بزرگ هست که بتواند چند نسل از یک خانواده را در آغوش گرم خود، حمایت کند. این عمارت 510 متر مربعی، به اندازه ای جا دار است که بتواند از حریم خصوصی همه ی ساکنین خود محافظت نماید. به علاوه، می تواند پیوندهای خانوادگی محکم و پایداری را در دامان خود پرورش دهد. خانه طبیعت دوم در سنگاپور ساخته شده است. مسئولیت پروژه طراحی و اجرایش بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری و طراحی Wallflower بود. این تیم تمام انرژی خود را بر روی کسب بهترین نتیجه در چارچوب محدودیت های ساختمانی محله متمرکز نمودند. در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین تمهیدات هوشمندانه ای که به تولید یک خانه ی جذاب و منحصر به فرد انجامید. با ما همراه باشید.

خانه طبیعت دوم

خانه طبیعت دوم
خانه طبیعت دوم

خانه طبیعت دوم

 

مروری بر مهم ترین چالش های پیش روی پروژه طبیعت دوم

معمولاً پروژه های مسکونی بدون چالش پیش نخواهند رفت. اما این یکی، با چالش هایی جدی مواجه شده بود. بد نیست بدانید که تیم سازنده مجبور شدند که از جدیدترین و قابل اعتمادترین تکنیک های مهندسی، برای حفاری در عمق پنج متری سایت پروژه استفاده کنند. آن هم در شرایطی که دیگر همسایگان مسکونی، حداکثر 3 متر از زمین طبیعت دوم فاصله داشتند. دقیقا به همین دلیل، از یک زمین 743 متر مربعی، یک پلان 510 متر مربعی استخراج شد. اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم که تیم معماران این پروژه، خانه طبیعت دوم را کمتر از پروژه های بزرگ و پیچیده ی قبلی شان، پرچالش نمی دانند.

خانه طبیعت دوم

خانه طبیعت دوم
فضاهای داخلی خانه طبیعت دوم

 

ساختار خانه طبیعت دوم چگونه شکل گرفت؟

صفحات چوبی، نقش مهمی در شکل گیری ساختار این واحد مسکونی ایفا می کنند. از سوی دیگر، تیم معماران می خواستند یک سلسله مراتب فضایی واضح و کاملا شفاف را سازماندهی کنند. پس تلاش کردند که از اصل تداوم فضایی، نهایت بهره را ببرند. در این مسیر، استخر خانه نیز توانست نقشی حیاتی ایفا کند. این استخر، عمق بصری خانه را برجسته، و آسمان آبی و طبیعت سبز اطراف خود را به روشنی بازتاب خواهد داد. به این ترتیب، مرز بین فضاهای داخلی و خارجی تا حد ممکن کمرنگ می شود و طبیعت، بدون هیچ وقفه و محدودیتی، میهمان دائمی خانه می گردد.

خانه طبیعت دوم

خانه طبیعت دوم
نمای طبیعت دوم

 

سازماندهی فضایی خانه طبیعت دوم چه ویژگی هایی دارد؟

حیاط های جانمایی شده در دو سوی خانه، می توانند نسیمی خنک، نور و هوای تازه را به سمت فضاهای داخلی هدایت کنند. از یاد نبرده اید که بخش بزرگی از فضاهای داخلی طبیعت دوم، در زیر زمین جانمایی شده اند؟ این سیستم تهویه طبیعی می تواند فضاهای زیر زمینی خانه را هر چه بیشتر با استانداردهای سلامت محیط همخوان نماید. بگذارید فضاهای داخلی عمارت طبیعت دوم را اینگونه برای شما توصیف کنیم! اگر بخواهید برای گفتگویی خانوادگی، بازی یا حتی کار روزانه، مکانی ایده آل را در اختیار داشته باشید، بهتر از زیر زمین خانه، جایی را نخواهید یافت.

خانه طبیعت دوم

خانه طبیعت دوم
همسویی معماری و طبیعت در پروژه طبیعت دوم
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =

ورکشاپ حرفه ای Lemon Office

1,499,000 تومان
04:30ساعت
24

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

999,000 تومان
02:09ساعت
60

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
780

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,499,000 تومان
04:00ساعت
1650

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

899,000 تومان
02:00ساعت
2281

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,499,000 تومان
5
08:00ساعت
2070

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,499,000 تومان
08:00ساعت
1260