پرش به محتوا
ماشین پین بال شهری سئول

پروژه ماشین پین بال شهری سئول ؛ یک تجربه ی جمعی متفاوت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پروژه ماشین پین بال شهری سئول توسط استودیوی معماری HEECH طراحی و اجرا شد. همانطور که از نامش هم پیداست، ماشین پین بال در سئول (Seoul)، پایتخت کشور کره جنوبی (South Korea) قرار گرفته است. حدودا 108 مترمربع مساحت دارد و همین چند هفته پیش، در اواسط سال 2021 میلادی، به بهره برداری رسید. ماشین پین بال شهری را می توان به عنوان یک پروژه طراحی منظر بسیار خلاقانه معرفی کرد. این فضای عمومی می تواند تجربیات بصری و فیزیکی شهروندان سئول را ارتقا دهد. از سوی دیگر، الگوی خوبی برای معماری سازگار با محیط زیست نیز هست. چرا که بخش عمده ی متریال به کار رفته در این پروژه، قابل بازیافت هستند. در ادامه ی مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین خصوصیات ماشین پین بال شهری سئول آشنا کنیم. لطفا در این سفر هیجان انگیز به شرق آسیا، با ما همراه باشید.

ماشین پین بال شهری سئول

ماشین پین بال شهری سئول
ماشین پین بال شهری سئول

 

ماشین پین بال شهری چگونه طراحی شد؟

بیایید کمی در مورد موقعیت جغرافیایی ماشین پین بال شهری سئول با هم سخن بگوییم. این فضای نوظهور شهری بر سقف شیبدار تالار معماری و شهرسازی شهر سئول قرار گرفته است. اما سوال اصلی این است که تالار در کجا واقع شده است؟ محله ای که ماشین پین بال را در خود جای داده، یکی از قدیمی ترین محلات شهر سئول است. این پروژه ی کوچک اما جذاب نیز، خود در قالب یک پروژه ی بزرگتر برنامه ریزی شده بود. آن پروژه، احیای بافت تاریخی فراموش شده ی پایتخت کره جنوبی نام داشت. طراحان پروژه به دنبال ایجاد فرم یا یک حجم معماری باشکوه نبودند. آن ها می خواستند نوع جدیدی از فضاهای عمومی یا مناظر شهری را کشف کنند. در حقیقت می خواستند به شهروندان سئول فرصتی برای درک و تجربه ی فضاهای شیبدار شهری هدیه دهند.

ماشین پین بال شهری سئول

ماشین پین بال شهری سئول
نمایی از ماشین پین بال شهری

 

ماشین پین بال چه ویژگی هایی دارد؟

زمین بازی ماشین پین بال شهری، صحنه ای برای نمایش است و ستارگان این نمایش، مردم شهرند! آن ها، هم می توانند بر این زمین راه بروند، بدوند، بنشینند و استراحت کنند، هم می توانند در یک بازی جمعی مشارکت نمایند. بد نیست بدانید که ماشین پین بال با همکاری هنرمندان و صنعت گرانی در حوزه های مختلف طراحی شد و به بهره برداری رسید. از هنرمندان خلاق گرفته تا محققان مواد و متریال و کارآزموده ترین سازندگان مبلمان شهری. همه و همه در طول مدتی کمتر از دو ماه، به صورت فشرده با هم همکاری کردند.

ماشین پین بال شهری سئول

ماشین پین بال شهری سئول
عناصر ماشین پین بال شهری

 

ماشین پین بال شهری سئول
پلان

 

ماشین پین بال شهری سئول
دیاگرام اگزونومتریک

 

ماشین پین بال شهری سئول
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه