پرش به محتوا
مرکز ورزشی FSF

مرکز ورزشی FSF ؛ نمادی برای تاثیر معماری بر پیشگیری از مهاجرت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : یکی از جدیدترین پروژه های کمپانی معماری AllesWirdGut در کشور اتریش (Austria)، مرکز ورزشی FSF نام دارد. این مرکز را می توان یک جواهر شهری نامید. FSF در فلیس ساخته شده است؛ یکی از مناطق مسکونی اتریش که مساحتی در حدود 47 کیلومتر مربع دارد. این مرکز ورزشی به مقصدی ایده آل برای گذراندن اوقات فراغت تبدیل شده است. علاوه بر این، FSF می تواند پرچمداری برای نظریه ی تاثیر معماری بر کاهش میزان مهاجرت باشد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین زوایای پروژه طراحی و اجرای مرکز ورزشی FSF آشنا کنیم. پس لطفا تا انتهای این سفر با ما همراه باشید.

مرکز ورزشی FSF

مرکز ورزشی FSF
مرکز ورزشی FSF

 

مهم ترین ویژگی های مرکز ورزشی FSF

مرکز FSF مساحتی در حدود 1400 متر مربع دارد. در این ساختمان عظیم، هم یک زمین فوتبال برای تیم فوتبال فلیس گنجانده شده است و هم امکانات تمرین تنیس، دوومیدانی و شنا فراهم می باشد. جالب است بدانید که این پروژه حاصل همکاری جامعه ی محلی با تیم معماران AllesWirdGut است. یعنی FSF با بیش از 15000 هزار ساعت کار داوطلبانه به سرانجام رسید. اما یکی از اولویت های اصلی این پروژه ورزشی، اقتصادی بودن آن بود. در حقیقت، تیم معماران و مدیران فلیس هر دو بر این باور بودند که باید هم به توپوگرافی سایت پروژه حساس باشند، هم به میزان بودجه ای که قرار است مصرف شود.

مرکز ورزشی FSF

مرکز ورزشی FSF
موقعیت مرکز FSF

مرکز ورزشی FSF

 

ساختار مرکز ورزشی FSF

توالی چشم نواز ارتفاعات ساختار مرکز ورزشی FSF، توانسته است به سادگی با شیب کوهپایه های آلپ ترکیب گردد. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که طبقه ی پایین و همکف ساختمان مرکز ورزشی، رو به سوی چشم اندازهای کوهستانی دارند. اما اتاق های رختکن، اتاق داوران و همچین سرویس های بهداشتی و حمام های آن، پنجه در پنجه ی فضاهای پویای شهری فلیس انداخته اند.

مرکز ورزشی FSF

مرکز ورزشی FSF
نمایی از مرکز FSF

اگر به تصاویر منتشر شده از FSF با دقت نگاه کنید، متوجه یک راه پله ی خارجی خواهید شد. این راه پله بازدیدکنندگان از این مرکز ورزشی را به صورت مستقیم، از ورودی به طبقه ی فوقانی انتقال خواهد داد. یعنی به جایی که اتاق مهمان و یک کافی شاپ مستقر شده اند. از اینجا، می توانید به تماشای مناظر پانورامای طبیعت بکر و بی نظیر اتریش بنشینید. همزمان، خستگی یک تمرین فشرده هم از تن شما خارج خواهد شد!

مرکز ورزشی FSF
پلان

 

مرکز ورزشی FSF
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.