پرش به محتوا
دفتر کار Shady Shed

دفتر کار Shady Shed ؛ داستانی از سیر تحول یک سوله ی فرسوده

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : Shady Shed دفتر کاری است که از یک پلان باز و آزاد برخوردار است. این فضای اداری و همزمان، کارگاهی با بازسازی یکی از سوله های قدیمی و فرسوده ی شهر لارن (Laren) واقع در کشور هلند (The Netherlands) متولد شد. کار طراحی و اجرای دفتر کار Shady Shed بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Julius Taminiau بود. آن ها برای طراحی این دفتر کار 60 متر مربعی از فرم پیش از تخریب سوله الهام گرفتند. به زبان ساده تر، این تیم می خواستند برداشتی معاصر را از یک باغ – سوله ی قدیمی ارائه دهند. در ادامه ی مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی دفتر کار Shady Shed آشنا کنیم. پس لطفا با ما همراه باشید.

دفتر کار Shady Shed

دفتر کار Shady Shed
دفترکار Shady Shed

 

فرم و ساختار دفتر کار Shady Shed

فرم سوله ی قدیمی به تیم معماران اجازه داد که به این دفتر کار، سادگی و زیبایی عملکردی ببخشند. از سوی دیگر، بد نیست بدانید که تیم Julius Taminiau به دنبال ایجاد یک حجم مینیمال و بی دردسر بودند. آن ها پلان دفتر کار را بر روی شکل پایه ی ساختمان، یعنی یک مستطیل ساده رسم کردند. با این حال، هنوز هم راه برای ظهور و بروز خلاقیت باز بود. پس سقف ساختمان را به صورت یک منحنی شیبدار کلاسیک طراحی نمودند. آن ها امیدوار بودند که این سقف بتواند تاج درختان سرسبز محوطه ی سایت پروژه و آسمان پهناور را قاب بگیرد. علاوه بر این، این منحنی شیبدار می تواند حس خم شدن سقف ساختمان قدیمی، بر اثر افزایش سن را به مخاطب خود القا کند. شما هم با ما موافقید که این یک ایده ی خلاقانه و بسیار جذاب است؟

دفتر کار Shady Shed

دفتر کار Shady Shed
نمای ساختمان Shady Shed

 

پالت متریال Shady Shed

پالت متریال پروژه طراحی و اجرای دفتر کار Shady Shed چندان پیچیده نیست. ستاره ی درخشان این پالت، روکش فلزی است. البته، ناگفته نماند که در کنار آن، از متریال چوب نیز استفاده شد. به کمک این دو عنصر، Shady Shed ظاهری طبیعی و در عین حال، تمیز و آراسته پیدا کرده است.

دفتر کار Shady Shed

دفتر کار Shady Shed
موقعیت Shady Shed

 بیایید به تصاویر منتشر شده از این دفتر کار، یک بار دیگر و با دقت نگاه کنیم. به لطف تمهیدات هوشمندانه‌ ی تیم معماران این پروژه، Shady Shed به بخشی جدانشدنی از پیکر سبز طبیعت اطرافش تبدیل شده است. اما این ویژگی فقط مختص به نمای ساختمان نیست. فضاهای داخلی دفتر کار Shady Shed هم درست مثل فضاهای خارجی آن از اصول طراحی مینیمال پیروی می کنند و پلانی باز و آزاد دارند. از سوی دیگر، جالب است بدانید که بخش عمده ای از فضاهای داخلی با کمک متریال چوب طراحی و سازماندهی شده اند.

دفتر کار Shady Shed

دفتر کار Shady Shed
مدل

 

دفتر کار Shady Shed
دیاگرام

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *