پرش به محتوا
خانه سیرا مادره

خانه سیرا مادره ؛ تحقق رویای مطابقت در عین منحصر به فرد بودن

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه سیرا مادره (Sierra Madre) یک ساختمان مسکونی خانوادگی است. این خانه در مرکز سن پدرو گارزا گارسیا، یکی از مناطق متروپولیتن مونتری در کشور مکزیک (Mexico) ساخته شده است. مهم ترین مشخصه ی سیرا مادره، تطابق آن با بافت معماری و اجتماعی محله می باشد. از سوی دیگر، بد نیست بدانید محله ای که این خانه را در خود جای داده است، ماهیتی پویا و پرترافیک دارد. به هر روی، مسئولیت طراحی و اجرای خانه سیرا مادره بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری LGZ بود. ما نیز در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین جزئیات زبان معماری ساختمان مسکونی سیرا مادره مهمان کنیم. پس لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.

خانه سیرا مادره

خانه سیرا مادره
ساختمان مسکونی سیرا مادره

خانه سیرا مادره

 

آشنایی با موقعیت و ساختار خانه سیرا مادره

پیش از این، کمی در مورد محله ای که این خانه را در بر گرفته است، سخن گفته ایم. اما در تکمیل آن توضیحات! باید اشاره کنیم که محله ی خانه سیرا مادره، ترکیبی از کاربری های مسکونی و تجاری را در خود جای داده است. علاوه بر این، در خیابان این محله هم مسیری برای دوچرخه سواری تعبیه شده است و هم گذرگاه های ایمن پیاده به چشم می خورد. نیم بلوک آن سو تر نیز یک ایستگاه حمل و نقل عمومی قرار دارد. کمی آن سو تر از ایستگاه نیز یک پارک شهری جذاب و تماشایی جانمایی شده است.

اما اگر از بیرون به خانه سیرا مادره نگاه کنید، متوجه تلاش ها برای ادغام نمای خانه با همسایگانش خواهید شد. به عنوان نمونه، بد نیست بدانید که خطوط ترکیبی هر سه سطح سیرا مادره با خطوط ساختمان های همسایه اش، مطابقت دارد. از سوی دیگر، در این نما، بادگیرهایی جانمایی شده اند که می توانند فضاهای داخلی را از گزند تابش مستقیم نور خورشید در امان دارند. اما به جز این، عایق های حرارتی و شیشه های دوجداره هم نقش مهمی را در بهبود کیفیت فضاهای داخلی و صرفه جویی در مصرف انرژی بازی می کنند.

خانه سیرا مادره

خانه سیرا مادره
فضاهای داخلی خانه

خانه سیرا مادره

 

مروری کوتاه بر سازماندهی فضایی خانه سیرا مادره

در طبقه ی همکف این خانه، یک گاراژ تعبیه شده است. البته این گاراژ به ورودی ساختمان هم دسترسی دارد. پس می تواند به عنوان یک فضای تصفیه کننده هم به کار گرفته شود. یک تراس کوچک رو به باغ خصوصی خانه نیز در طبقه ی همکف به چشم می خورد.

خانه سیرا مادره

خانه سیرا مادره
پلان خانه

 

خانه سیرا مادره
مقطع خانه

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه