پرش به محتوا
سالن Siki

سالن Siki ؛ مکانی برای رنگ بخشیدن به زندگی روزمره

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : سالن Siki در هیروشیما (Hiroshima)، یکی از شهرهای کشور ژاپن (Japan) ساخته شده است. اینجا، مکانی است که شما را با مفهوم واقعی تغییر آشنا می کند. همانطور که تغییر فصول را به راحتی حس خواهید کرد، در سالن Siki نیز می توانید با دگرگونی، به عریان ترین شکل ممکن مواجه شوید. کار طراحی و اجرای این واحد تجاری 50 متر مربعی، بر عهده ی معمارانی از کمپانی معماری FATHOM بود. آن ها همین چند هفته ی پیش، در اواسط سال 2021 میلادی از تازه ترین طرحشان پرده برداری کردند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی سالن Siki آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

سالن Siki

سالن Siki
سالن Siki

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، در سالن Siki می توانید با ایجاد یک تغییر هر چند کوچک، به زندگی روزمره ی خود رنگی تازه ببخشید. تیم معماران FATHOM در نخستین گام، لوله هایی از جنس فولاد ضد زنگ را از سقف به کف ساختمان کشیدند. به این ترتیب، توانستند پایه ای را برای یک آیینه ی بزرگ یکپارچه ایجاد کنند. جادوی این آیینه در دو طرفه بودن آن است. در حقیقت، پایه ی آیینه می تواند به نرمی بچرخد و از هر زاویه ای مورد استفاده قرار بگیرد.

سالن Siki

سالن Siki
نمای سالن Siki

 از سوی دیگر، این آیینه به عنوان یک پارتیشن جدا کننده فضا نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با چرخش آن می توان فضا را با عوامل محیطی دیگر ترکیب نمود و به آن تنوع بخشید. اگر بخواهیم فضاهای داخلی سالن Siki را توصیف کنیم، باید بگوییم آیینه ی دوار در مرکز است. باقی فضاهای این آرایشگاه نیز همچون اجرام آسمانی به دور آن جای گرفته اند.

سالن Siki

سالن Siki
فضاهای داخلی سالن Siki

یکی از جالب ترین تمهیدات طراحی این پروژه، نمایش اسکلت بتنی سالن است. در واقع، تیم معماران می خواستند آیینه ی دوار جانمایی شده در مرکز سالن Siki ستاره ی درخشان طرح باشد. پس به فضایی ساده تر نیاز داشتند. به همین منظور، اسکلت بتنی این واحد تجاری را بدون هیچگونه پوشش و تزئیناتی، به حال خود رها کردند. اما در Siki فضاهای دیگری نیز جانمایی شده اند. درست در پشت آیینه ی دوار، غرفه ای به نام غرفه ی شامپو قرار دارد. اینجا همان جایی است که مشتریان می توانند موهای خود را بشویند. کمی آن سو تر از ورودی مغازه نیز، یک طاقچه و یک پیشخوان کوچک به چشم می خورند. اینجا در حقیقت پیشخوانی است که بر روی آن، برای مشتریان Siki نوشیدنی سرو می شود.

سالن Siki
پلان

 

سالن Siki
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *