پرش به محتوا
پروژه Skatehouse 2

پروژه Skatehouse 2 ؛ خانه ای شبیه به یک پیست اسکیت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : Skatehouse 2 یک خانه ی خانوادگی 76 متر مربعی است. این خانه، در جزایر رودخانه پارانا، واقع در حومه ی روزاریو (Rosario)، یکی از شهرهای کشور آرژانتین (Argentina) ساخته شده است. کار طراحی و اجرای پروژه Skatehouse 2 بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی Macu Bulgubure بود. آن ها این خانه ی جذاب و متفاوت را در سال 2020 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با جنبه ها و زوایای مختلف پروژه Skatehouse 2 آشنا کنیم. پس لطفا در این سفر هیجان انگیز، با ما همراه باشید.

پروژه Skatehouse 2

پروژه Skatehouse 2
پروژه Skatehouse 2

پروژه Skatehouse 2

سایت این پروژه، موقعیت منحصر به فرد و خاصی دارد. به عنوان نمونه، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که زمین Skatehouse 2 در منطقه ی سیلاب واقع شده است. بنابراین، تیم معماران تصمیم گرفتند که خانه را با کمک پایه هایی فلزی، از سطح زمین بالاتر ببرند. علاوه بر این، کار تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز خانه نیز به صفحات فتوولتائیک محول شد. در این صفحات، سلول های خورشیدی متعددی جانمایی شده اند. پس می تواند به صورت مستقیم و از راه تابش نور خورشید، الکتریسیته تولید کنند.

پروژه Skatehouse 2

پروژه Skatehouse 2
نمایی از خانه Skatehouse 2

می توان با اطمینان ادعا کرد که Skatehouse 2، خانه ای صد در صد پایدار است. حتی آب گرم خانه هم از طریق تانک هایی تامین می شود که با کمک انرژی خورشیدی گرم خواهند شد. اما شاید از خودتان بپرسید که چرا بر چنین خانه ای نام Skatehouse 2 را نهاده اند؟ بگذارید پرده از این راز برداریم. مالک خانه، یک اسکیت باز حرفه ای است. او می خواست که خانه اش چیزی شبیه به یک پارک اسکیت باشد. به همین دلیل، تیم معماران استراتژی طراحی خود را با الهام گرفتن از پیست های اسکیت چیدند. از سوی دیگر، حواسشان به طراحی فضاهایی بود که بتواند در تابستان های گرم آرژانتین بر سر ساکنین خانه سایه بیندازد.

پروژه Skatehouse 2

پروژه Skatehouse 2
نمای پروژه Skatehouse 2

در پالت متریال پروژه Skatehouse 2 دو عنصر، خوش می درخشند. یکی فولاد است و آن دیگری، چوب طبیعی. قاب های فولادی توانسته اند به این خانه ساختاری محکم ببخشند. چوب طبیعی نیز به عنوان روکشی برای فضاهای داخلی و خارجی هنرنمایی می کند. البته، باید اشاره کنیم که در فضاهای خارجی، در کنار متریال چوب از روکش های ضد آب نیز استفاده شده است.

پروژه Skatehouse 2
پلان طبقه اول

 

پروژه Skatehouse 2
پلان طبقه دوم

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *