پرش به محتوا
استودیوی معماری Small

استودیوی معماری Small ؛ از معماری بلغارستان به قلب عصر دیجیتال

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : استودیو معماری Small در حومه ی کارپاچوو، یکی از مناطق مسکونی کشور بلغارستان (Bulgaria) قرار گرفته است. جالب است بدانید که این دفتر کار مدرن و منحصر به فرد، بر ویرانه های یک ساختمان قدیمی دو طبقه بنا شد. مسئولیت طراحی و اجرای آن نیز بر عهده ی تیمی از معماران استودیو Nada بود. آن ها Small، این ساختمان 60 متر مربعی را همین چند هفته پیش، در اواخر سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های این پروژه اداری آشنا کنیم. پس لطفا با ما همراه باشید.

استودیوی معماری Small

استودیوی معماری Small
استودیوی معماری Small

 

نگاهی به مهم ترین ویژگی های سایت استودیوی معماری Small

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که دور تا دور سایت این پروژه را حصاری سنگی فراگرفته است. از سوی دیگر، این سایت شیبی ملایم و رو به جنوب شرقی دارد. البته، این شیب چندان چالش بزرگی را برای تیم معماران Nada ایجاد نکرد. اما اگر از مهم ترین ویژگی زمین بپرسید، یک درخت گردوی کهنسال را به شما نشان خواهیم داد. در حقیقت، ساختمان استودیو زیر سایه ی این درخت واقع شده است.

استودیوی معماری Small

استودیوی معماری Small
طراحی داخلی استودیوی معماری Small

استودیوی معماری Small

 

مروری بر مهم ترین ویژگی های زبان معماری استودیو Small

یکی از جذاب ترین ویژگی های استودیوی معماری Small، برخورداری از یک پلان کاملا شفاف و آزاد است. در فضاهای داخلی این دفتر کار، بخش هایی نیمه باز و در معرض نور خورشید جانمایی شده اند. این بخش ها را می توان به عنوان آشیانه ای برای بروز و ظهور خلاقیت معرفی کرد. اما سخنان ما در مورد ویژگی های جذاب این پروژه کامل نخواهند شد، مگر اینکه پالت متریال Small را هم در کنار شما مرور کنیم.

استودیوی معماری Small

تیم معماران Nada این استودیوی معماری را با کمک متریالی طبیعی و محلی طراحی کردند. در حقیقت، آن ها می خواستند که هارمونی دفتر کار را به زبان معماری روستایی این منطقه از گرجستان نزدیک کنند. پس در کنار بلوک های سرامیکی، از خشت نیز بهره گرفتند. به علاوه، نمی توان نقش الوار، تخته های سه لا و متریال بتن را در شکل گیری ساختار Small نادیده گرفت.

استودیوی معماری Small
فضاهای داخلی استودیوی معماری Small

استودیوی معماری Small

 

موفقیت های تیم معماران Nada در طراحی استودیو Small

به لطف تمهیدات هوشمندانه و خلاقانه ی معماران Nada، استودیو Small دیگر به جزئی جدانشدنی از پیکر طبیعت اطرافش تبدیل شده است. اینجا، هم می تواند یک محل کار همسو با محیط زیست باشد و هم بستری برای ترویج زندگی ساده و فروتنانه به شمار می آید. این استودیو، پلی است بین معماری سنتی بلغارستان و معماری معاصر! یعنی از یک سو، با کمک عناصر معماری بومی بلغاری ساخته شده است. از سوی دیگر، می تواند پاسخگوی نیازهای زندگی در عصر دیجیتال باشد.

استودیوی معماری Small
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.