روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

فروشگاه SND Sanya ؛ تاثیر اصل یکپارچگی بر زبان معماری

فروشگاه SND Sanya
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 15 آذر 1400تعداد بازدید : 287 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : فروشگاه SND Sanya در یکی از مناطق عمدتاً تجاری، فرهنگی و هنری شهر سانیا (Sanya)، واقع در کشور چین (China) ساخته شده است. در محله ای که SND Sanya را در خود جای داده است، هم یک گالری هنری به چشم می خورد، هم یک کتابفروشی بزرگ! به علاوه، نمی توان حضور چند کافه و واحد تجاری کوچک و بزرگ دیگر را نیز نادیده گرفت. مسئولیت طراحی و اجرای فروشگاه SND Sanya بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Various بوده است. آن ها این واحد تجاری 240 متر مربعی را در اوایل سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های این پروژه تجاری مهمان کنیم. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

فروشگاه SND Sanya

فروشگاه SND Sanya
فروشگاه SND Sanya

فروشگاه SND Sanya

 

زبان معماری فروشگاه SND Sanya

فروشگاه SND Sanya را می توان شکل خالص هنر نامید. در حقیقت، اینجا یک گالری هنری منحصر به فرد و تماشایی است. فضاهای داخلی این گالری بر پایه ی اصول طراحی مینیمالیستی شکل گرفته اند. در واقع، تیم معماران Various تلاش کردند که زبان معماری SND Sanya را براساس اصل یکپارچگی تدوین کنند. به زبان ساده تر، فضاهای بیرونی و درونی این فروشگاه به کمک همین حس یکپارچگی در هم ادغام شده اند. شاید از خودتان بپرسید که دلیل این همه تاکید بر اصل یکپارچگی چیست؟ تیم معماران می خواستند SND Sanya را به عنصر پیوند دهنده ی کاربری های تجاری و فرهنگی محله تبدیل نمایند.

فروشگاه SND Sanya

فروشگاه SND Sanya
فضاهای داخلی SND Sanya

فروشگاه SND Sanya

 

کانسپت طراحی SND Sanya

یکی از مهم ترین نمادهای تاثیر گذار بر معماری فروشگاه  SND Sanya، موج دریاست! در حقیقت، موج، مهم ترین مفهوم تاثیرگذار بر کانسپ طراحی این واحد تجاری به شمار می رود. ساختار واحد تجاری SND Sanya، درست مثل امواج دریا، لایه لایه است. هر لایه ی این گالری هنری، عملکردی خاص را در خود جای می دهد. به علاوه، مسیرهای گردش در بین لایه های فروشگاه، از همدیگر متمایز می باشند. اگر بخواهیم فضاهای داخلی SND Sanya را به زبان ساده توصیف کنیم باید بگوییم که شاهد هنرنمایی ترکیبی قدرتمند از فضاهای باز و حریم خصوصی هستیم.

فروشگاه SND Sanya

فروشگاه SND Sanya
نمای SND Sanya

 

ساختار فضاهای داخلی فروشگاه SND Sanya

بلوک های فضایی SND Sanya، خالص، تمیز و بسیار مترفع هستند. این سازه ها می توانند تجربه ی فضایی شگفت انگیزی را به مشتریان هدیه دهند. در واقع، حرکت در میان آن ها مثل سفر در بین امواج دریاست. اما این موج های تو در تو، خاصیت دیگری نیز دارند. آن ها می توانند نور خیره کننده ی روز را کنترل کنند و فضا را برای نمایش لباس و سایر اقلام هنری موجود در فروشگاه، ایده آل نگه دارند.

فروشگاه SND Sanya

فروشگاه SND Sanya

 

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شش =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565