پرش به محتوا
پرتال Stadtschloss

پرتال Stadtschloss ؛ نمایشگاهی برآمده از قلب معماری تاریخی آلمان

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پرتال Stadtschloss را از سه منظر می توان بررسی کرد: مجموعه، سناریو و موقعیت! سایت این پروژه، چند عنصر اصلی و اساسی دارد. یکی از این عناصر کاخ زرد (یکی از کاخ های شاهی کهن آلمان) است. دومی مرکز مطالعات و کتابخانه ی دوشس آنا آمالیا نام دارد. و سومی، مرکز نگهبانی است. کار طراحی و اجرای پرتال Stadtschloss بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Helga Blocksdorf بود. آن ها این نمایشگاه 110 متر مربعی را در ویمار (WEIMAR)، یکی از شهرهای کشور آلمان (Germany) طراحی کردند و در سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی و اجرای پرتال Stadtschloss آشنا خواهیم کرد. پس لطفاً با ما همراه باشید.

پرتال Stadtschloss

پرتال Stadtschloss
پرتال Stadtschloss

 

موقعیت پرتال Stadtschloss

اگر به تصاویر منتشر شده از پروژه پرتال Stadtschloss به دقت نگاه کنید، رمز و رازهای زیادی را کشف خواهید کرد. اینجا، یک نمایشگاه آثار هنری مدرن و معاصر است. در سایت پروژه، مجموعه ای متشکل از پنج طاق شگفت انگیز و منحصر به فرد به چشم می خورد. این طاق ها هم در جبهه ی شمالی سایت جانمایی شده اند و هم در جبهه ی جنوبی آن. در حقیقت، آن ها اصطبل کاخ شاهی کهن را به ساختمان نگهبانی ای که به تازگی بازسازی شده است، متصل می نمایند. پرتال Stadtschloss در جنوبی ترین طاق واقع شده است. البته، ناگفته نماند که این یک نمایشگاه موقت است. یعنی طاق Stadtschloss برای مدتی مشخص و محدود به روی عموم مردم آلمان گشوده شده است.

پرتال Stadtschloss

پرتال Stadtschloss
فضاهای داخلی نمایشگاه Stadtschloss

 

استراتژی طراحی پرتال Stadtschloss

تیم معماران این پروژه، کار خود را با یک پرسش به ظاهر ساده اما مهم آغاز کردند. آن ها از خود پرسیدند: چطور می توان در سال 2021 میلادی، نمایشی متشکل از دو عنصر تجربه و ابتکار را به راه انداخت؟ آن هم به نحوی که توجهات عموم مردم را به خود جلب کند! پس استراتژی طراحی خود را به نحوی چیدند که بتواند به این پرسش پاسخی درخور و شایسته بدهد. در پالت متریال پروژه طراحی و اجرای Stadtschloss؛ متریال چوب نقشی مهم، عمده و اساسی دارد. به عنوان نمونه، می توان به نمای مجموعه اشاره کرد. این نمای منحصر به فرد و زیبا با استفاده از چوب درخت توس طراحی و اجرا شده است.

پرتال Stadtschloss

پرتال Stadtschloss
نمای نمایشگاه Stadtschloss

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *