پرش به محتوا
خانه Strong Arm

خانه Strong Arm ؛ درخشش معماری معاصر در حومه ملبورن

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Strong Arm  پاسخ شجاعانه ای است به درخواست یک خانواده ی هفت نفره در میدل پارک، یکی از شهرهای کشور استرالیا (Australia)! ماجرا از این قرار است که در اواسط سال 2020 میلادی، این خانواده به کمپانی معماری MCK مراجعه کردند. چرا که MCK را برای اجرای پروژه طراحی خانه ای متناسب با خانواده ی بزرگشان انتخاب کرده بودند. آن ها به دنبال زندگی در واحدی انعطاف پذیر و کاربردی بودند. از سوی دیگر، انتظار داشتند که نیازها و آرزوهایشان در پلان این خانه تکامل یابد و به تحقق برسد. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با مهم ترین ویژگی های خانه Strong Arm   آشنا کنیم. پس تا انتهای مسیر با ما همراه باشید.

خانه Strong Arm

خانه Strong Arm
عمارت Strong Arm

 

موقعیت جغرافیایی خانه Strong Arm

اجازه بدهید قبل از بررسی زبان معماری خانه Strong Arm  ، شما را با موقعیت جغرافیایی آن آشنا کنیم. همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، Strong Arm  در میدل پارک استرالیا واقع شده است. در واقع، میدل پارک یکی از حومه های شهر ملبورن به شمار می آید. اگر بخواهیم آدرس دقیق تری بدهیم، باید بگوییم که در 5 کیلومتری جنوب منطقه تجاری مرکزی ملبورن قرار گرفته است. در سال 2019 میلادی، جمعیت این حومه ی زیبا و محبوب، چیزی در حدود 4700 نفر برآورد شده بود. اما آمارها نشان می دهند که در دو سال گذشته، این رقم، 3.57% رشد داشته است.

خانه Strong Arm

خانه Strong Arm
فضاهای داخلی Strong Arm

 

ساختار خانه Strong Arm

به پروژه مسکونی Strong Arm بازگردیم! یکی از مهم ترین ویژگی های پروژه خانه Strong Arm، برخورداری از یک پلان آزاد و باز است. می توان مشاهده کرد که فضاهای غذاخوری، استراحت و بازی به نحو شگفت انگیزی در هم تنیده شده اند. در واقع، این بخش از خانه می تواند برای هر کدام از اعضای خانواده، خاطره ای فراموش نشدنی بسازد. اما حرکت از آنجا، یعنی از بخش مشترک خانه به سمت جبهه ی عقبی آن نیز هیجان انگیز است. هر چه بیشتر به سمت جبهه ی پشتی خانه Strong Arm حرکت کنیم، فضاها پویاتر خواهند شد. به علاوه، نور طبیعی و هوای تازه، خانه را تنگ تر در آغوش خواهند کشید.

خانه Strong Arm

خانه Strong Arm
نمایی از Strong Arm

اما یکی از جذاب ترین عناصر تشکیل دهنده ی این خانه ی انعطاف پذیر، در فضاهای خارجی، یا بهتر بگوییم، در حیاط آن واقع شده است. این عنصر چیزی نیست جز استخر Strong Arm! استخر را باید به عنوان یک عنصر قدرتمند به شما معرفی کنیم. چرا که می تواند فضاهای داخلی را با باغ کوچکی که در حیاط خانه سبز شده است، پیوند دهد.

خانه Strong Arm

خانه Strong Arm
نمایی متفاوت از Strong Arm

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *