پرش به محتوا
بیمارستان Symbiosis

مرکز تحقیقات دانشگاهی و بیمارستان Symbiosis ؛ جذاب ترین ساختمان آموزشی هند

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : امروز شما را به تماشای جدیدترین ساختمان ملک 260 هکتاری دانشگاه بین المللی Symbiosis خواهیم برد. این دانشگاه در کشور هند (India) واقع شده است و یکی از مدرن ترین مراکز آموزشی قاره آسیا به شمار می آید. ساختمان جدید، مرکز تحقیقات دانشگاهی و بیمارستان Symbiosis نام دارد. این مرکز 41800 متر مربعی را تیمی از معماران کمپانی معماری IMK طراحی کرده اند. در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای گوشه و کنار این نقطه عطف ساختمان های آموزشی هند خواهیم برد. پس لطفاً تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

بیمارستان Symbiosis

بیمارستان Symbiosis
بیمارستان و مرکز تحقیقات Symbiosis

بیمارستان Symbiosis

 

نگاهی به ریشه ها و کانسپت طراحی مرکز تحقیقات و بیمارستان Symbiosis

می دانستید که در طول دوران همه گیری ویروس کرونا، مرکز تحقیقات و بیمارستان Symbiosis به پایگاهی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا تبدیل شده بود؟ به هر روی، این بیمارستان 218 تختخوابی، با نگاهی به فرضیه ی طبیعت بارگی طراحی شده است. به زبان ساده تر، تیم معماران IMK از گرایش های ذاتی انسان برای کنکاش و کاوش در طبیعت الهام گرفتند. چرا که می دانستند اصلی ترین هدف و اولویت پزشکان این مرکز، جان تازه بخشیدن به بیمارانش است.

بیمارستان Symbiosis

بیمارستان Symbiosis
نمای مرکز تحقیقات Symbiosis

بیمارستان Symbiosis

 

نگاهی به ساختار فضایی مرکز تحقیقات دانشگاهی و بیمارستان Symbiosis

به دور بیمارستان Symbiosis دو حیاط بزرگ و سبز جانمایی شده است. گفتیم سبز! چرا که در این دو حیاط، حجم قابل توجهی از درخت، درختچه و گلدان کاشته شده اند. به این ترتیب، می توان امیدوار بود که این حیاط ها، به منابع قابل توجه نور خورشید و هوای تازه برای فضاهای داخلی بیمارستان تبدیل شوند. از سوی دیگر، وجود امکان تهویه ی طبیعی برای اتاق های بیمارستان، یک مزیت بزرگ دیگر هم دارد! آن مزیت، کاهش مصرف و در نتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی است.

ساختمان بیمارستان Symbiosis از چهار بخش تشکیل شده است. از این میان، سه بخش به فضاهای بیمارستانی اختصاص یافته است. بخش چهارم هم فضاهای تحقیقاتی و آموزشی را در خود جای داده است. در نهایت، نباید ناگفته بماند که به خاطر استفاده از متریالی چون بتن و آجر، با ساختمانی پایدار مواجه هستیم.

بیمارستان Symbiosis

بیمارستان Symbiosis
دیاگرام بیمارستان

 

بیمارستان Symbiosis
پلان بیمارستان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.