پرش به محتوا
خانه Tee

خانه Tee ؛ طرحی به افتخار طبیعت

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : در حاشیه ی شرقی کشوری جمهوری چک (Czech Republic) روستایی سرسبز به نام تشلادنا (Celadna) قرار دارد. در سال های اخیر و به لطف جاذبه های طبیعی، ساخت و ساز در این روستا رونق یافته است. از هتل و استراحتگاه گرفته تا مجموعه های مسکونی! یکی پس از دیگری بر سینه ی سبز این روستا قد علم می کنند. خانه Tee یکی از همین ساختمان های نوظهور تشلادنا به شمار می آید. کار طراحی و اجرای این پروژه ی 9749 متر مربعی، بر عهده ی شرکت معماری CMC بود. بد نیست بدانید که ارائه ی خدمات اقامتی و سلامتی به بازدیدکنندگان، کلید اصلی طراحی Tee بوده است. پس نباید تعجب کنید اگر بدانید که در این مجموعه، زمین های گلف و سوارکاری نیز تعبیه شده اند! در ادامه ی این مطلب، شما را با جزئیات طراحی این پروژه ی بی نظیر آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید!

خانه Tee

خانه Tee
خانه Tee

خانه Tee

خانه Tee

خانه Tee

ساختمان های مجموعه ی مسکونی Tee به شکل L طراحی شده اند. این شیوه ی پیکربندی فضایی با الهام از ساختمان های قدیمی موجود در سایت پروژه انتخاب شده است. البته نه فقط خانه Tee، بلکه تمامی ساختمان های جدید تشلادنا به پیکربندی تاریخی روستا وفادار مانده اند. گویی نخستین وظیفه ی تیم معماران، سروسامان دادن به طرح و چیدمان ساختمان های موجود است، نه طراحی فضاهای جدید!

خانه Tee

خانه Tee

خانه Tee

خانه Tee

خانه Tee

یکی از مهم ترین ویژگی های خانه Tee، عقب نشینی در قسمت زیرزمین است! به این ترتیب، تمرکز و تاکید فراوانی بر روی حجم اصلی ساختمان ایجاد خواهد شد. از سوی دیگر، یکی از چشم نواز ترین عناصر این خانه، سقف آن است. می توان ادعا کرد که این سقف، یک فضای تنفس را به کل ساختمان هدیه داده است. به علاوه، ساختار تا خورده ی آن، به یکی از مهم ترین ویژگی های بصری خانه Tee تبدیل شده است. ناگفته پیداست که این فرم منحصر به فرد، هدفی خاص را دنبال می کند. و آن هدف، انعکاس نقش مناظر کوهستانی روستای تشلادنا می باشد!

خانه Tee

خانه Tee

خانه Tee

خانه Tee

خانه Tee

تیم معماران CMC تلاش کردند که کار خود را با حداقل استفاده از متریال و رنگ پیش ببرند. پالت متریال به کار رفته در خانه Tee، پالتی متنوع و رنگارنگ نیست. در سراسر فضاهای داخلی و خارجی این مجموعه ی مسکونی، جز کاج سیبری، بتن، گچ و دو رنگ سفید و خاکستری، چیز دیگری نخواهید دید. با این حال، هندسه ی خالص این ساختمان به بخشی جدانشدنی از طبیعت تبدیل شده است.

خانه Tee

خانه Tee
ارتفاع

 

خانه Tee
ارتفاع

 

خانه Tee
ارتفاع

 

خانه Tee
پلان طبقه اول

 

خانه Tee
پلان طبقه سوم

 

خانه Tee
پلان طبقه همکف

 

خانه Tee
پلان

 

خانه Tee
مقطع

 

خانه Tee
ارتفاع

 

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.