روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

خانه Teviot ؛ طرحی در بزرگداشت نور طبیعی و هوای تازه

خانه Teviot
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 5 دی 1400تعداد بازدید : 288 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه Teviot در ویلا نوا کنساناو، یکی از مناطق مسکونی و زیبای کشور برزیل (Brazil) ساخته شده است. این واحد مسکونی، مساحتی در حدود 300 متر مربع دارد و مسئولیت طراحی و اجرایش، بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Casa100 بوده است. اگر از ما بپرسید که مهم ترین ویژگی این پروژه چیست؟ شما را به سوی فضای تفریحی جانمایی شده در پشت بام سبز خانه هدایت خواهیم کرد. این پشت بام سبز، کارکردی دو گانه دارد! می پرسید چطور؟ هم یک پهنه ی سبز برای شهر است و هم می تواند نور طبیعی و هوای تازه را به گوشه گوشه ی خانه برساند. در ادامه این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی و اجرای خانه Teviot آشنا خواهیم کرد. پس لطفا تا انتهای این مسیر، با ما همراه باشید.

خانه Teviot

خانه Teviot
خانه Teviot

خانه Teviot

 

نگاهی به نما و ساختار خانه Teviot

تیم معماران Casa100 تصمیم گرفتند که نمای خانه را به صورت کاملا نفوذپذیر طراحی کنند. بازیگر نقش اصلی پروسه ی طراحی نمای خانه Teviot، پانل تاشوی فلزی است. از سوی دیگر، جالب است بدانید که این واحد مسکونی از سه طبقه تشکیل شده است. در طبقه ی همکف آن اتاق های نشیمن، آشپزخانه و غذاخوری جانمایی شده اند. طبقات بالاتر هم به فضاهای خصوصی تر و خانوادگی تر اختصاص یافته اند. اما یکی از مهم ترین تمهیدات طراحی داخلی و دکوراسیون این خانه، استفاده از پارتیشن های چوبی برای سازماندهی فضاهای داخلی است. به کمک این پارتیشن ها می توان فضاهایی را در هم ادغام کرد و فضاهایی دیگر را کاملا از همدیگر جدا نمود.

خانه Teviot

خانه Teviot
فضاهای داخلی پروژه مسکونی Teviot

 

سازماندهی فضایی خانه Teviot

در طبقه ی همکف خانه، فقط فضاهای اقامتی خانوادگی جانمایی نشده اند! در اینجا، گاراژ خانه هم جای گرفته است. اما حدس می زنید که گاراژ و محیط داخلی چطور از هم جدا شده اند؟ بگذارید این راز را ما برای شما افشا کنیم. جداسازی این دو فضا به کمک یک عنصر بتنی مشبک صورت گرفته است. مشبک بودن این عنصر جدا کننده، یک فایده ی مهم دارد. آن هم اینکه به نور خورشید و هوای تازه اجازه می دهد که فضاهای داخلی را از گرما و طراوت خود سیراب نمایند. البته این پایان کار بتن در پروژه طراحی خانه Teviot نیست. راه پله ای که طبقه همکف را به طبقات بالاتر خانه وصل می کند هم از جنس متریال بتن است!

خانه Teviot

خانه Teviot
نمایی از Teviot

فضاهای داخلی طبقات فوقانی خانه به سوئیت بزرگ تبدیل شده اند. سوئیت اصلی متعلق به زوج مالک خانه است. مرز بین این سوئیت و باغ زیبای خانه به کمک پانل های بزرگ شیشه ای مشخص می گردد. به این ترتیب، دیگر هیچ نگرانی ای از بابت تهویه ی هوا و دریافت نور طبیعی وجود ندارد.

خانه Teviot

خانه Teviot
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565