پرش به محتوا
خانه The High

خانه The High ؛ لذت طراحی در سایتی منحصر به فرد

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه The High با الهام از عملکرد طبیعی بومرنگ‌ ها طراحی شده است. تیم معماران این پروژه امیدوار بودند که بتوانند پیچش و انحنای طبیعی سایت پروژه را در طرحشان بازتاب دهند. این واحد مسکونی در آستین (Austin)، معروف ترین شهر ایالت تگزاس کشور آمریکا ساخته شده است. بد نیست بدانید که آستین نخستین بار در اواسط دهه‌ی 1800 میلادی و توسط اروپایی‌ها مسکونی شد. در آن دوران، این ایالت، مستعمره‌ی کشور اسپانیا بود و در آنجا فقط سرخپوستان زندگی داشتند. اما امروز این شهر پایتخت موسیقی زنده ی دنیا و یکی از مراکز فعال اقتصادی ایالات متحده است. The High در چنین فضایی طراحی شد؛ با مساحتی در حدود 464 مترمربع! در ادامه ی این مطلب، شما را به تماشای گوشه و کنار خانه The High خواهیم برد. لطفا با ما همراه باشید.

خانه The High

خانه The High
عمارت The High

 

موقعیت جغرافیایی خانه The High

خانه The High را تیمی از معماران کمپانی معماری Ravel طراحی کرده اند. این پروژه مسکونی، موقعیت شگفت انگیزی دارد. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که The High درست بر فراز یک تپه واقع شده است. به لطف چنین موقعیت جغرافیایی خاصی هم می تواند مناظری بکر و فراموش نشدنی از طبیعت تگزاس را به ساکنین خود هدیه دهد. از سوی دیگر، حریم خانه با کمک دیوارهایی بلند محاصره شده است. می پرسید چرا؟ چون هم مالکین و هم تیم معماران، اهمیت زیادی به حفظ حریم خصوصی می دادند. اما جالب تر از همه اینکه، بخشی از خانه که رو به دره دارد، بر روی پایه هایی فولادی به طول 9 متر استوار شده است.

خانه The High

خانه The High
فضاهای داخلی The High

خانه The High

 

استراتژی طراحی خانه The High

معماران Ravel، استراتژی طراحی خود را بر مبنای مهم ترین ویژگی سایت، یعنی بهره مندی از مناظر طبیعی چیدند. در این میان، متریال بازیگر نقش اصلی پروسه ی شکل گیری ساختار خانه The High بود. در واقع، معماران بر گرداگرد این خانه، پنجره هایی عریض و طویل، از سقف تا کف جانمایی کردند. به این ترتیب، ساکنین می توانند هم از منظره ی باشکوه دره ی پیش رویشان سیراب شوند، هم آستین را از نظر بگذرانند.

خانه The High

خانه The High
نمای The High

 

ساختار خانه The High

The High فقط یک طبقه دارد. اما شیب سایت این پروژه بسیار زیاد است. درست به همین دلیل، می توان سطوح مختلفی را در فضاهای داخلی مشاهده کرد. اما در میان تمامی این سطوح و فضاهای متنوع، یکی بیشتر از دیگران می درخشد! آن هم تراسی است که فضاهای داخلی و خارجی خانه را به هم متصل می نماید. البته، ناگفته نماند که این تراس مهم ترین منبع تامین نور طبیعی و هوای تازه ی خانه نیز هست!

خانه The High

خانه The High
پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *