روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu ؛ بزرگداشتی برای یک قهرمان

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 20 دی 1400تعداد بازدید : 323 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu را می توان به عنوان یک فضای فرهنگی در مقیاس متوسط به شما معرفی کرد. در حقیقت، این مرکز اجتماعی در بزرگداشت یاد و خاطره ی جه جونگ گوی فقید، یکی از مهم ترین فعالان اجتماعی کشور کره جنوبی (South Korea) طراحی شده است. او در تمام عمر پر بار خود به دفاع از ارزش های زندگی و حمایت از حقوق اقشار آسیب دیده و محروم مشغول بود! به هر روی، در اوایل سال 2021 میلادی، تیمی از معماران کمپانی معماری IROJE مسئولیت طراحی و اجرای این فضا را بر عهده گرفتند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای گوشه و کنار این فضای عمومی منحصر به فرد و جذاب ببریم. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu
مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu

 

نگاهی به ساختار مرکز اجتماعی جه جونگ گو

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu مساحتی در حدود 19893 متر مربع دارد. مرکز جه جونگ گو، از دو ساختمان دوقلو و یک طبقه تشکیل شده است. هر دوی این ساختمان ها، سقف شیروانی دارند. ناگفته پیداست که هم دوقلو بودن ساختمان ها و هم سقف شیروانی آن ها، کنایه هایی ظریف و معمارانه را در خود نهان داشته اند. دوقلو بودن، اهمیت مفهوم همبستگی را نشان می دهد و سقف شیروانی، اشاره ای است به زندگی ساده و متواضعانه ی آقای جه!

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu
نمایی از مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu

 

شرحی بر فضاهای داخلی مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu

از میان مهم ترین عناصر تشکیل دهنده ی فضاهای داخلی مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu می توان به یک اتاق سخنرانی بزرگ اشاره کرد. البته در کنار آن اتاق، یک سالن نمایشگاهی و یک کافه کتاب هم می درخشند. به علاوه، در بین دو ساختمان، غرفه ای نیمه باز – نیمه بسته به چشم می خورد. این غرفه، می تواند مکانی ایده آل برای سرگرم شدن بازدیدکنندگان، گذراندن اوقات فراغت و حتی برپایی دیدارهای دوستانه باشد. اما ستاره ی این پروژه، برج مراقبه ای است که درست در نزدیکی در ورودی جانمایی شده است. تیم معماران IROJE امیدوار بودند که برج مراقبت بتواند در تحقق رویای صلح و دوستی در بین آحاد جامعه، نقش موثری را ایفا کند. شاید ادعای گزافی نباشد اگر بگوییم که The Je Jung-Gu یک دهکده ی کوچک است و برپایه ی ترکیب در محیط طبیعی طراحی شده است.

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu
موقعیت مرکز The Je Jung-Gu

آشنایی با پالت متریال مرکز The Je Jung-Gu

ساختمان های دوقلوی این مرکز اجتماعی با کمک متریال فولاد، آن هم فولاد ضد زنگ طراحی و ساخته شده اند. این انتخاب هوشمندانه علاوه بر صرفه جویی های اقتصادی، مراحل نگه داری و تعمیر ساختمان ها را آسان تر خواهد کرد. هر چند، نباید انکار کنیم که پوسته ی قرمز رنگ این ساختمان ها، حسی از نوستالژی را در وجود بازدیدکنندگان زنده می کنند. اما در کنار فلز، متریال چوب، به ویژه چوب درخت صنوبر نیز نقش مهمی را در طراحی فضاهای داخلی ایفا می کند.

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu

مرکز اجتماعی The Je Jung-Gu
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565