پرش به محتوا
خانه TKN

خانه TKN ؛ اقامتگاهی برای لذت بردن از مناظر زمستانی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : خانه TKN در بلندترین جای Campos do Jordão، یکی از اقامتگاه های مسکونی کشور برزیل (Brazil) ساخته شده است. در این پروژه، شاهد هم نشینی مجموعه ای از حجم های یکپارچه اما در عین حال، سبک و نیمه مدفون هستیم. کار طراحی و اجرای TKN بر عهده ی معمارانی از شرکت معماری OTP بود. آن ها انرژی و خلاقیت خود را بر ساختن اقامتگاهی زمستانی و متناسب با نیازهای یک زوج جوان و دو کودکشان متمرکز نمودند. در ادامه ی این مطلب، مروری کوتاه خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های طراحی خانه TKN! پس با ما همراه باشید.

خانه TKN

خانه TKN
خانه TKN

خانه TKN

در سطور پیشین اشاره کردیم که این خانه بر بلندترین نقطه ی اقامتگاه Campos do Jordão مستقر شده است. در توضیح این ماجرا باید اضافه کنیم که سایت این پروژه شیبی حدودا 20 متری دارد. و اتفاقا، دسترسی اصلی خانه، چه به صورت پیاده و چه به صورت سواره، از همین مسیر میسر می شود. از سوی دیگر، باید اشاره کرد که مرزهای خانه و طبیعت اقامتگاه، با کمک گیاهان بومی برزیل مشخص شده است. از طرف دیگر، بد نیست بدانید که آب و هوای این بخش از برزیل، سرد و مرطوب می باشد! به همین دلیل، کل خانه رو به سمت غرب چرخید؛ تا آفتاب بعدازظهر و نمای عصرگاهی را به ساکنین هدیه دهد.

خانه TKN

خانه TKN
تراس خانه TKN

خانه TKN

تعادل تراس طبقه ی بالایی این خانه، با بهره گرفتن از ستون های فلزی V شکل برقرار شد. البته، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این ستون های فلزی در کاوری چوبی پنهان شده اند. این یعنی در نگاه اول گمان خواهید کرد که این بخش از خانه را ستون هایی چوبی سرپا نگاه داشته است. این، ترفند هوشمندانه و خلاقانه ای است که احساس سبکی خاصی را به ساختار TKN می بخشد.

خانه TKN

خانه TKN
نمایی از خانه TKN

خانه TKN

در این اقامتگاه مسکونی زمستانی، همچون هر اقامتگاه دیگری، فضاهایی نظیر آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن جانمایی شده اند. اما فراموش نکنید که تیم معماران تصمیم گرفتند نقشه ی خانه را متناسب با نیازهای خانواده طراحی نمایند. پس اتاق غذاخوری، آشپزخانه و نشیمن، طی یک پلان باز و آزاد در همدیگر ادغام شدند. به این ترتیب، یک فضای خانوادگی وسیع و صمیمانه ایجاد شد. جالب تر از همه اینکه این فضای گرم و دنج با کمک شیشه محصور گشت! پس ناگفته پیداست که نور خورشید و هوای تازه به پای ثابت دورهمی های این خانواده ی شاد و کوچک تبدیل شدند.

خانه TKN

خانه TKN
پلان

 

خانه TKN
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.