روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

برج مشعل توکیو ؛ نگاهی به زبان معماری بزرگترین مرکز مالی ژاپن

برج مشعل توکیو
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 17 آذر 1400تعداد بازدید : 367 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : همانطور که از نامش هم پیداست، برج مشعل توکیو (Tokyo Torch)، در توکیو، پایتخت کشور ژاپن (Japan) قرار گرفته است. اگر دقیق ترش را بخواهید، باید بگوییم در شمال ایستگاه توکیو، یکی از بزرگترین قطب های راه آهن کشور ژاپن و شرق آسیا! کار طراحی و اجرای این برج، بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Mitsubishi Jisho Sekkei بود. آن ها مشعل توکیو را به نیت شعله ور کردن نور امید در قلب شهروندان ژاپنی طراحی کردند. اگر می پرسید چرا؟ باید بگوییم چون منطقه ی ایستگاه توکیو، یکی از مناطق استراتژیک ملی ژاپن به شمار می آید. در واقع، اصلی ترین هدف شرکت های این منطقه، تقویت روابط اقتصادی بین المللی کشورشان است! در ادامه ی این مطلب، مروری خواهیم داشت بر مهم ترین ویژگی های پروژه طراحی و اجرای برج مشعل توکیو!

برج مشعل توکیو
برج مشعل توکیو

برج مشعل توکیو

 

ساختار برج مشعل توکیو

برج مشعل توکیو در میان ساختمان های بلند ایستگاه شمالی، بلندترین و سر به فلک کشیده ترین عضو است! در حقیقت، اینجا یک مرکز تجاری است و می تواند فضاهای باکیفیتی را به صاحبان صنایع و مشاغل هدیه دهد. مدیران برج و معماران کمپانی Mitsubishi Jisho، هر دو معتقد بودند که لازم است در کنار تامین عملکردهای گوناگون و با انعطاف پذیری بالا، در زمینه ی ایمنی محیطی و مقابله با بلایای طبیعی نیز پیشتاز و پیشگام باشند. به همین منظور، ساختار این مرکز مالی بین المللی را با الهام از اصول معماری سنتی ژاپن طراحی کردند. از میان مهم ترین عناصر به کار رفته در این ساختمان می توان به کیگوشی (شبکه های چوبی) و شوجی (درهای کشویی با روکش کاغذ) اشاره کرد.

برج مشعل توکیو

برج مشعل توکیو
فضاهای داخلی برج مشعل

برج مشعل توکیو

 

سازماندهی فضایی برج مشعل توکیو 

اولین طبقه ی زیر زمین و طبقات نخست روی زمین این برج در انحصار رستوران ها، کافی شاپ ها و واحد های تجاری کوچک و متوسط است. از طبقه ی هشتم تا طبقه ی سی و هشتم این برج بلند نیز به دفترهای کار و فضاهای اداری اختصاص یافته اند. در این طبقات، شاهد استفاده از متریال آشنا و طبیعی هستیم. از میان پر رنگ ترین عناصر موجود در پالت متریال مشعل توکیو، میی توان به چوب و سنگ اشاره کرد. در واقع، سالیان زیادی است که معماران ژاپنی با کمک این دو ماده، صنعت معماری ژاپن را به پیش می برند.

برج مشعل توکیو

برج مشعل توکیو
نمای برج مشعل

برج مشعل توکیو

در مرکز برج، میدان بزرگی به مساحت 7000 متر مربع جانمایی شده است (مساحت کل مجموعه 146082 متر مربع است.) این میدان می تواند مکانی مناسب برای برگزاری رویدادهای خاصی نظیر کنسرت، ورزش و نمایشگاه های شهری باشد. از سوی دیگر، بخش عمده ای از نمای مشعل توکیو با کمک متریال شیشه سازماندهی شده است. به همین دلیل، ساختمان در شب به هیئت دسته ای فانوس شناور در می آید؛ فانوس هایی که قرار است رویاهای بلند و بزرگ مردم ژاپن را به آسمان برسانند!

برج مشعل توکیو

برج مشعل توکیو
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565