روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

عمارت TYH ؛ نمایش هنرمندانه ی معماری معاصر بر سایتی نامنظم

عمارت TYH
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 29 آذر 1400تعداد بازدید : 266 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : عمارت TYH در حومه ی شهر نام آشنای بانکوک، پایتخت کشور تایلند (Thailand) ساخته شده است. مهم ترین مشخصه ی این واحد مسکونی، قرار گرفتن در سایتی با فرم بسیار نامنظم است. درست به همین دلیل، این عمارت را می توان به عنوان کلاژی از عناصر و فرم های متضاد به شما معرفی کرد. مسئولیت طراحی و اجرای ساختار خانه TYH بر عهده ی معمارانی از استودیوی معماری Alchemist بود. خلاقیت و هوشمندی این تیم، به شکل گیری فضایی منجر شد که هم حریم خصوصی ساکنینش را پاس می دارد و هم در تعاملی سازنده با محیط همجوارش است. در ادامه ی این مطلب، شما را با مهم ترین ویژگی های طراحی عمارت TYH آشنا خواهیم کرد. پس لطفا تا انتها این مسیر، با ما همراه باشید!

عمارت TYH

عمارت TYH
عمارت TYH

 

ساختار عمارت TYH

پیش تر اشاره کردیم که فضاهای داخلی این خانه در ارتباطی مستقیم و تنگاتنگ با فضاهای خارجی هستند. اما بگذارید که کمی بیشتر در مورد این وضعیت سخن بگوییم! اتاق های نشیمن و غذاخوری خانه TYH در طبقه ی همکف ساختمان واقع شده اند. جالب است بدانید که این بخش از خانه عرض زیادی ندارد، در عوض، به حد کافی طویل است. یکی دیگر از ویژگی هایش هم این است که با خیابان همجوار با سایت پروژه، هیچ ارتباط بصری ای ندارد. در عوض، از طریق درهای شیشه ای و کشویی بزرگی، به یک تراس متصل می شود. این تراس، رو به باغ واقع در ضلع شمالی سایت پروژه دارد. پس به راحتی نور خورشید و هوای تازه ی مورد نیاز برای فضاهای داخلی را تامین خواهد نمود.

عمارت TYH

عمارت TYH
فضاهای داخلی خانه TYH

عمارت TYH

 

شرحی بر فضاهای داخلی عمارت TYH

فضاهای داخلی عمارت TYH یا رو به همدیگر دارند و یا رو به سوی باغ شمالی خانه کرده اند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید ملک همسایه ی سایت پروژه نیز دقیقا باغی مشابه با باغ TYH دارد. ساده تر بگوییم! همزاد باغ TYH درست شانه به شانه اش جای گرفته است. این هم نشینی دو فایده ی مهم دارد. یکی اینکه تداوم بصری فضاهای سبز هر دو پروژه حفظ خواهد شد. دیگری هم اینکه حریم خصوصی هر دو خانه به صورت کامل و مطمئن رعایت می شود!

عمارت TYH

عمارت TYH
نمایی از خانه TYH

خانه TYH از دو طبقه تشکیل شده است. طبقه ی نخست آن، به نسبت طبقه ی همکف، کوچکتر، اما پرنورتر است. فضاهای خصوصی ای نظیر اتاق های خواب، اتاق مطالعه و سرویس بهداشتی، در این طبقه (طبقه ی نخست) جانمایی شده اند. به علاوه، در طبقه ی اول دهانه ها و بازشوهای متعددی جانمایی شده است. این بازشوها می توانند مناظر دلبازی از محله را در اختیار ساکنین خانه قرار دهند. از سوی دیگر، به لطف این تعدد، تهویه ی هوا راحت تر خواهد شد و میزان دریافت نورطبیعی نیز به حداکثر خواهد رسید.

عمارت TYH

عمارت TYH
پلان
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 7 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565