پرش به محتوا
پارک و پل اتحاد

پارک و پل اتحاد ؛ مقصدی برای عاشقان پیاده روی و دوچرخه سواری

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : پارک و پل اتحاد در کلرادو اسپرینگز (Colorado Springs)، یکی از شهرهای ایالت کلرادوی آمریکا (US) قرار دارند. کار طراحی و اجرای این مجموعه ی تفریحی – ورزشی، بر عهده ی شرکت معماری Diller Scofidio + Renfro بود. همان شرکتی که مجموعه موزه المپیک و پارالمپیک ایالات متحده ی آمریکا را طراحی کرده است. در واقع، آن موزه و این پارک، در مجاورت هم قرار دارند و با کمک پل به همدیگر متصل می شوند. پل اتحاد، یک سازه ی فولادی است که ارتفاعی نزدیک به 250 پا دارد. در ادامه ی این مطلب، نگاهی از نزدیک خواهیم داشت به این سازه ی شگفت انگیز! لطفا با ما همراه باشید.

پارک و پل اتحاد

پارک و پل اتحاد
پارک و پل اتحاد

پارک و پل اتحاد

پل اتحاد از به هم پیوستن دو حلقه ی فولادی تشکیل شده است. این دو حلقه، موزه و پارک را به همدیگر متصل می کنند. در واقع، پل را می توان به عنوان یک فضای ورزشی نیز در نظر گرفت. چرا که پیمودن آن، می توانند در حکم تمرینی برای رسیدن به تناسب اندام باشد. پیش تر نیز اشاره کردیم که ساختار پل اتحاد با کمک متریال فولاد شکل گرفته است. این پل فولادی، مناظر چشم نوازی از شهر کلرادو اسپرینگز و کوهستان باشکوه پایکس پیک را در اختیار علاقمندان قرار خواهد داد.

پارک و پل اتحاد

پارک و پل اتحاد
موقعیت پارک و پل اتحاد

سازماندهی فضایی پل اتحاد، بسیار هوشمندانه و دقیق صورت گرفته است. ساده بگوییم، چه علاقمند به پیاده روی و دویدن باشید و چه بخواهید دوچرخه سواری کنید، این پل به مقصد محبوب تان تبدیل خواهد شد. هر دو شبکه ی عابر پیاده و دوچرخه سواری این پل از عرض مناسبی برخوردار هستند. پس دیگر نه عابرین پیاده نگران تصادف با دوچرخه سواران هستند، و نه دوچرخه سواران با مانع و معضلی در طول تمرینشان مواجه خواهند شد.

پارک و پل اتحاد

پارک و پل اتحاد
نمای پارک و پل اتحاد

جالب است بدانید که تاریکی شب نیز نمی تواند چیزی از زیبایی های پل اتحاد کم کند. به لطف سیستم نورپردازی خلاقانه ای که معماران کمپانی Diller Scofidio + Renfro چیده اند، این پل در شب ها نیز همچون الماس می درخشد. علاوه بر این، جالب است بدانید که به کمک همین نورپردازی خاص، احساساتی همچون پویایی، سرعت و حرکت، در شب های این پل محو نخواهند شد. یعنی، چه چکاوک سحر خیز باشید و چه جغد شب، می توانید از اتحاد برای تمرین و تناسب اندام استفاده کنید.

پارک و پل اتحاد

پارک و پل اتحاد

 

پارک و پل اتحاد
سایت پلان

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.