پرش به محتوا
خانه Uribe Quiñones

خانه Uribe Quiñones ؛ نمود معاصر معماری روستایی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : Uribe Quiñones یک خانه ی روستایی جذاب و تماشایی است. این واحد مسکونی 291 مترمربعی در وریدا ال روزاریو، یکی از حومه های شهری کشور کلمبیا (Colombia) ساخته شده است. کار طراحی و اجرایش هم بر عهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Daniel Uribe بود. آن ها این پروژه مسکونی منحصر به فرد را در اوایل سال 2021 میلادی به بهره برداری رساندند. شاید مهم ترین مشخصه ی این عمارت، موقعیت جغرافیایی آن باشد. می پرسید چرا؟ باید بگوییم که خانه Uribe Quiñones در آغوش کوه ها و دامنه های سرسبزشان آرمیده است. این خانه از یک سو سینه به سینه ی دشتی سرسبز دارد و از سوی دیگر، سر به قله های سرسخت کوهستان های کلمبیا می ساید. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را با زبان معماری خانه Uribe Quiñones آشنا کنیم. پس لطفا در این سفر هیجان انگیز، با ما همراه باشید.

خانه Uribe Quiñones

خانه Uribe Quiñones
خانه Uribe Quiñones

 

ویژگی های خانه Uribe Quiñones

جالب است بدانید که تیم معماران کمپانی Daniel Uribe بر ویژگی های طبیعی و جغرافیایی سایت پروژه مسلط بودند. در واقع، هدف و اولویت اصلی آن ها، تضمین و تامین چشم اندازی ماندگار و جاویدان برای ساکنین خانه بود. در این مسیر و برای تحقق این هدف نیز از تمامی ویژگی های طبیعی محیط بهره گرفتند. با کمک تمیهدات خلاقانه و تدبیرهای هوشمندانه ی این تیم، کار طراحی و پیکربندی فضاهای داخلی خانه به طرز شگفت انگیزی پیش رفت. ساده بگوییم، گویی کوهستانِ مقابل سایت پروژه، تک ستاره ای است در قاب پنجره های خانه!

خانه Uribe Quiñones

خانه Uribe Quiñones

 

فضاهای داخلی خانه Uribe Quiñones

در پالت متریال این خانه ی روستایی، متریال آجر نقش پررنگی دارد. در حقیقت، می توان ادعا کرد که بازیگر نقش اصلی Uribe Quiñones، آجر است. هر چند که تیم معماران، در کنار آجر از سنگ های زرد رنگ محلی نیز بهره گرفتند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که این خانه فقط یک طبقه دارد. یعنی تمامی فضاهای مورد نیاز یک خانه، چه خصوصی باشند و چه خانوادگی، در طبقه همکف جانمایی شده اند. از سوی دیگر، به لطف پنجره ها و بازشوهای عریض و طویل، مرز بین فضاهای داخلی و خارجی این پروژه بسیار کمرنگ است. به این ترتیب، می توان اطمینان داشت که نور خورشید و هوای تازه، وجب به وجب فضاهای داخلی خانه را سیراب خواهند کرد.

خانه Uribe Quiñones

خانه Uribe Quiñones
موقعیت Uribe Quiñones

 

خانه Uribe Quiñones
پلان

 

خانه Uribe Quiñones
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *