پرش به محتوا
ویلا ایسر

ویلا ایسر ؛ فرصتی برای رویابافی در میانه ی روزمرگی های زندگی

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ویلا ایسر (Villa Acer) بر روی یکی از تپه های سبز شهر هانسستی، واقع در کشور مولداوی (MOLDOVA) ساخته شده است. این واحد مسکونی 135 متر مربعی، به یک زوج میانسال تعلق دارد. آن ها مسئولیت طراحی و اجرای ویلای خود را به تیمی از معماران کمپانی معماری  Maxim Calujac سپرده بودند. جالب است بدانید که هسته ی اصلی ویلا ایسر بر یک چارچوب چوبی استوار شده است. چرا که هم مالک و هم تیم معماران، به دنبال ارائه ی یک راه حل طراحی ساده اما پایدار بودند. در ادامه ی این مطلب، تلاش خواهیم کرد که شما را به تماشای مهم ترین ویژگی های این پروژه مسکونی جذاب و تماشایی مهمان کنیم. پس لطفا تا انتهای مسیر، با ما همراه باشید.

ویلا ایسر

ویلا ایسر
ویلا ایسر

 

نگاهی به ساختار ویلا ایسر

بد نیست بدانید که این ویلا به دو بخش اصلی تقسیم شده است! یکی از این دو بخش، اتاق های خواب و مطالعه را در بر می گیرد. پس می توان گفت خصوصی ترین جای خانه است. ناگفته پیداست که مهم ترین وظیفه ی خصوصی ترین جای خانه، حفاظت و حراست از حریم ساکنینش است! اما بخش دوم، پویاتر، زنده تر و پرانرژی تر طراحی شده است. چرا که آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن را شامل می شود. مهم ترین ویژگی فضاهای خانوادگی تر و عمومی تر ویلا ایسر، برخورداری از پنجره های شیشه ای عریض و طویل است! در حقیقت، این مرزهای شیشه ای، فاصله ی بین فضاهای داخلی و خارجی را به طرز چشمگیری کاهش داده اند.

ویلا ایسر

ویلا ایسر
فضاهای داخلی ویلا ایسر

اما همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم، چارچوب های این ویلا با کمک متریال چوب برپا شده اند. اما در کنار چوب، حضور پر رنگ دال های بتنی هم احساس می شود. ترکیب بتن، چوب و شیشه حس گرما، صمیمت و آرامش را بر این ویلای خانوادگی حاکم نموده است.

ویلا ایسر

ویلا ایسر
نمایی از ویلا ایسر

نگاهی به استراتژی طراحی داخلی ویلا ایسر  

تیم معماران این پروژه، استراتژی طراحی داخلی ویلا ایسر را براساس اصول و رویکردهای مینیمالیستی چیدند. اگر به تصاویر منتشر شده از خانه با دقت نگاه کنید، در خواهید یافت که دیوارهای داخلی با استفاده از پانل های چوبی پوشانده شده اند. کفسازی فضاهای داخلی هم به کمک متریال بتن صورت گرفته است. در کنار همه ی این ها، مبلمان خانه هم لحنی کاملا خنثی دارند و به عنوان مکمل پر قدرت چوب و بتن ظاهر شده اند. در حقیقت، در این ویلای مسکونی، همه ی عوامل دست به دست هم داده اند تا فضای زندگی روزمره دیگر سنگین و غیر قابل تحمل نباشد.

ویلا ایسر
پلان

 

ویلا ایسر
مقطع

هنوز نظری ندارید ، صدای خود را به زیر اضافه کنید!


افزودن یک دیدگاه