روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
عجیب ترین تخفیف آخر سال

ویلا ال پی ؛ چتری برای سه نسل از اعضای یک خانواده

ویلا ال پی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 17 بهمن 1400تعداد بازدید : 392 دسته بندی : آموزش

تحریریه مجموعه آموزش مجازی آرک پرو : ویلا ال پی (Villa LP) خانه ای برای سه نسل از یک خانواده است. این عمارت 5000 مترمربعی در شهر هانوی کشور ویتنام (Vietnam) و با احترام به سبک زندگی ساکنین آن طراحی شده است. به عنوان نمونه، مادربزرگ و پدربزرگ خانواده به زندگی سنتی ویتنامی عادت کرده اند. فرزندانشان از سبک زندگی معاصری برخوردارند و نوه ها، زندگی مدرن اروپایی را می پسندند. با این حال، همه ی آن ها از زندگی در ال پی احساس رضایت می کنند و برای رفع نیازهایشان، مقصدی بهتر از خانه ندارند. مسئولیت طراحی و اجرای ویلا ال پی برعهده ی تیمی از معماران کمپانی معماری Nghia بود. اصلی ترین هدف آن ها، پیوند پروژه با همسایگانش بود. چرا که برای ساکنین خانه، لذت بردن از رویدادهای اجتماعی، اصلی اساسی به شمار می آمد. در ادامه ی مطلب، مروری خواهیم داشت بر جنبه های گوناگون این پروژه مسکونی!

ویلا ال پی

ویلا ال پی
ویلا ال پی

ویلا ال پی

 

ساختار ویلا ال پی بر چه اساسی شکل گرفت؟

اگر یادتان باشد، پیش تر به تنوع شیوه های زیست در این خانه اشاره کرده بودیم. بگذارید این ماجرا را کمی بازتر کنیم! چرا که می خواهیم ارتباط این مقوله، با تدوین زبان معماری پروژه را دریابیم. تیم معماران Nghia تنوع بالای نیازهای ساکنین خانه را به خوبی درک کرده بودند. برای پاسخ دادن به تک تک آن نیازها نیز فقط یک راه را پیش پای خود می دیدند. آن ها می بایست فضاهای مختلفی را طراحی کنند. هر کدام از این فضاها، با یک نیاز خاص همپوشانی دارند.

ویلا ال پی

ویلا ال پی
نمای ویلا ال پی

 علاوه بر این، لازم بود که فضاهای ارتباطی عمارت، به اندازه ی کافی بزرگ و انعطاف پذیر باشند. به این ترتیب، هم می توانند در مواقع لزوم به راحتی باز یا بسته شوند، و هم ارتباطی موثر را با فضاهای خارجی و همسایگان سایت پروژه برقرار خواهند نمود. البته، ستاره ی ساختار ویلا ال پی، یک ایوان وسیع است! این ایوان بیشترین پیوند بین فضاهای داخلی و خارجی را برقرار نموده و در کمرنگ کردن مرز بین فضاها، نقش موثری دارد. اما در کنار این ایوان، یک بازیگر نقش مکمل حرفه ای هم به چشم می خورد. آن بازیگر، سایبان سی متری سقف خانه است. این سایبان می تواند در روزهای بارانی، چتری بر سر عاشقان تماشای طبیعت باشد. در روزهای آفتابی هم، آن ها را از گزند اشعه های خورشید در امان نگه خواهد داشت.

ویلا ال پی

ویلا ال پی
طراحی داخلی ویلا ال پی

 

نگاهی به سازماندهی فضایی ویلا ال پی  

در این ساختمان مسکونی عظیم، سه بلوک نشیمن جانمایی شده است. دو بلوک خواب هم در اطراف نشیمن های خانه به چشم می خورند. از سوی دیگر، نباید ناگفته بماند که ویلا ال پی، از تعدادی سوئیت مهمان هم برخوردار است. سوئیت مهمانان ال پی، در قسمت پشتی خانه جانمایی شده اند. اما احتمالاً از خودتان بپرسید که در قلب سایت ال پی چه خبر است؟ در قلب این پروژه، اتاق های غذاخوری و آشپزخانه می درخشند. به علاوه، این فضاها را می توان به عنوان فضاهایی ارتباطی هم به شما معرفی کرد. چرا که از مسیر آن ها، تمامی مناطق مختلف خانه به هم متصل می شوند.

ویلا ال پی
پلان

 

ویلا ال پی
پلان طبقه اول

 

ویلا ال پی
مقطع
مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =

ورکشاپ حرفه ای Para Containers

699,000 تومان
02:09ساعت
44

ورکشاپ حرفه ای Revit Parametric / Dynamo

1,199,000 تومان
5
14:00ساعت
756

ورکشاپ حرفه ای ParaLight

1,099,000 تومان
04:00ساعت
1617

ورکشاپ حرفه ای FinGlass

599,000 تومان
02:00ساعت
2265

ورکشاپ حرفه ای KitchenExpert

1,099,000 تومان
5
08:00ساعت
2005

ورکشاپ حرفه ای BoxOffice

1,099,000 تومان
08:00ساعت
1231

پکیج جامع آموزش Enscape

1,499,000 تومان
5
20:00ساعت
2565